Діти допомагають захисникам

Минулої п’ятниці громадська організація «Гуцульські волонтери» у м.Косові, на майдані Незалежності, проводила благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Прикметно, що сувеніри на продаж виготовляли діти. Отримані кошти вони спрямують на допомогу захисникам України, а точніше — на дрон для військових.

З допомогою голови ГО «Гуцульські волонтери» Юлії Таринської діти розклали намет, на столикові розмістили свої вироби і розповідали покупцям про їхнє попереднє та сьогоднішнє призначення.

Хлопчики й дівчатка своєю фантазією та вмілими руками зробили неймовірне: відстріляні на війні кулеметні гільзи, привезені з фронту, перетворили на символи мирного життя — прекрасні вазочки для квітів. Вийшло, як у відомому фразеологізмі: «Перекували мечі на рала». До речі, їхні витвори ще й написи мали: «Все буде Україна», «Ми — Україна» і користувалися чи не найбільшим попитом у відвідувачів ярмарку.

А ще на продаж виклали тарілки, які також, як і вазочки, оздобили в техніці декупажу і надали їм гарного декоративного та патріотичного вигляду.

— Дорослі в нас плетуть маскувальні сітки, а діти оздоблюють гільзи та тарілки, які вже вийшли з моди та домашнього вжитку, — розповідає Юлія Таринська. — А оці чудові ляльки-мотанки, які називаємо травницями за технікою виготовлення, робить наша активна волонтерка, переселенка з Харкова. Армійські кепки, сумки-бананки пошили діти зі Стрия Львівської області.

На благодійному ярмарку юні волонтери ГО «Гуцульські волонтери» зібрали 8835 гривень.

Захисникам України того дня присвятив свій виступ на майдані Незалежності м.Косова танцювальний колектив Будинку культури с. Смодної з прекрасною композицією «Дякуємо ЗСУ за мирне небо» під керівництвом Галини Крицкалюк. Також варто відзначити, що Галина Іванівна в сільському Будинку культури разом із завідувачкою бібліотеки Ганною Пасічняк проводять активну патріотичну роботу з дітьми віком 4–13 років. У клубі організовують різноманітні майстер-класи, виготовляють браслетки, малюють для захисників картинки та передають їх воїнам на фронт і, звісно, збирають кошти на дрон.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №32, 11.08.2023 року

Share