Косівські медики переймають передовий досвід

Новітні технології у лікуванні хворих впроваджують у травматологічному відділенні Косівської центральної районної лікарні, завідувачем якого є Іван Богданович Дуб.
10 та 11 липня до нас завітав Андрій Миколайович Доманський — кандидат медичних наук, ортопед-травматолог вищої категорії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мєчникова.

Гість провів консультативний обхід військових і два оперативних втручання (хірургічні операції): остеосинтез при важкому багатовідламковому внутрішньо суглобовому переломо-вивиху ліктьового суглоба та етапну операцію хворому із важким внутрішньо суглобовим переломом п’яткової кістки із застосуванням VАС-терапії.

Операцію з VАС-терапії проведено у операційній відділення екстреної медичної допомоги.

Апарат для VАС-терапії надав волонтер Ростислав Мартинюк. Оперовані пацієнти — цивільні.

Колега з Дніпра прочитав доповідь лікарям Косівської ЦРЛ з тактики, лікування політравми, бойової травми, сортування, VАС-терапії, ускладнень і помилок, а також про методики ортопедичної оперативної реабілітації наслідків вогнепальних поранень.

Завдяки сучасним методам лікування в травматології, наші пацієнти, зокрема військовослужбовці, отримують можливість повернутися до повноцінного життя.

Іван ФАЗАН,
директор КНП «Косівська ЦРЛ».

«Гуцульський край», №29, 21.07.2023 року

 

Довідка.

Проблеми несвоєчасного та тривалого загоєння ран часто відчувають люди похилого віку чи ті, хто мають супутні захворювання: цукровий діабет, атеросклероз, варикоз. Донедавна хронічні рани вимагали тривалого перебування в лікарні та багаторазових перев’язок.

VАС-терапія — це сучасний та ефективний метод лікування ран. Особливо ефективною вона є при лікуванні ран діабетичної стопи, трофічних виразок, пролежнів, ран після оперативних втручань, що не загоюються.

Принцип дії VАС-терапії: на поверхню рани накладають спеціальну губку, її герметично покривають плівкою та приєднують до VАС-апарата.

Швидке загоєння рани здійснюється шляхом її постійного очищення і стимуляції регенерації тканин. Рівномірна дія негативного тиску підсилює синтез сполучної тканини і білків в рані, зменшує набряк тканин, збільшує приплив крові, знижує рівень мікробів, підтримує оптимальну вологість рани. Активізація таких процесів допомагає рані загоїтись за значно коротший термін.

Використання цього методу значно зменшує тривалість стаціонарного лікування, і пацієнт зможе швидше повернутися до звичайного способу життя. Крім того, вакуумна терапія є закритою системою і не потребує перев’язок, що знижує ризик проникнення інфекції.

Share