«Шляхами повстанців»

У Космачі відбулася регіональна історико-краєзнавча онлайн-конференція «Шляхами повстанців», яку приурочили 80-річчю створення Української Повстанської Армії. Організатором конференції виступив Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

З вітальними словами до присутніх звернулися генеральний директор цього культурно-освітнього та науково-дослідного музею Владислав Альохін, голова Косівської районної державної адміністрації — начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма, депутатка Київської обласної ради Інна Шубко, Космацький сільський голова Дмитро Мохначук, заступник начальника відділу культури, національностей та релігії Ірпінської міської ради Віталій Коваленко та директорка Будинку культури с. Космача Параска Бойчук.

На конференції доповідали: кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Національного музею історії України Олена Кохан; професор Київського національного університету будівництва і архітектури, екс-помічник Юрія Шухевича Ігор Мамонтов, а також освітянин, колишній директор Космацького ліцею імені Омеляна Ковча Юрій Семчук.

Слухачі конференції, а це — працівники музеїв, науковці, краєзнавці Львівської, Київської, Чернівецької та Івано-Франківської областей, керівництво та працівники Космацької сільської ради, народні митці — дізналися чимало важливої інформації про діяльність УПА в цілому, зокрема — про створення УПА у Космачі; функціонування підпільних друкарень ОУН і УПА на території Тернопільської області тощо.

Після завершення конференції її учасники переглянули документальний фільм «Шляхами повстанців», який є авторським проектом Владислава та Юлії Альохіних і Віталія Коваленка. Фільм продемонстрували у храмі Святого Юрія Переможця, що на присілку Завоєли у Космачі. До слова, на цьому присілку відбувалися зйомки кінострічки.

Надвечір у Космачі багряним полум’ям палала повстанська ватра — як пам’ять про мужніх воїнів, полеглих за свободу та незалежність України…

За повідомленням Косівської районної військової адміністрації.

Share