Для кожного — промінчик доброти

Професія лікаря — одна з найблагородніших у світі. Рятувати життя, повертати людині здоров’я, здатність радіти цьому світові — справа нелегка і дуже відповідальна. З нею успішно справляється лікарка-кардіологиня Косівської ЦРЛ Жанна Романівна Олійник.

— Якби довелося починати в житті все заново, то нічого б не хотіла змінити, — говорить вона. — Успішно закінчила медичний виш. Маю хорошу сім’ю, улюблену роботу. А чого ще треба для щастя?

Кардіологиня активно бореться з курінням пацієнтів, бо воно завдає непоправної шкоди організму людини і суспільству в цілому. Особливо згубно впливає на молодь. Інфаркт міокарда вражає молодих людей переважно через цю шкідливу звичку.

Непокоїть медикиню те, що дуже мало осіб з підвищеним артеріальним тиском знають про таку проблему, легковажать нею, не звертаються у лікарню, втрачають дорогоцінний час.

Часто пацієнти запитують у Жанни Романівни: як попередити гіпертонічну хворобу та чи виліковується вона? На жаль, пояснює кардіологиня, більшість людей не можуть усвідомити, що гіпертонічна хвороба не виліковується, а потребує щоденного прийому ліків. Тривалість лікування — упродовж усього життя, і на цьому варто акцентувати особливу увагу.

Лікуються у Жанни Романівни з серцево-судинними захворюваннями багато молодих воїнів — фронтовиків ЗСУ. Кожному з них — лікарка дарує промінчик доброти. Як розповідав один воїн, коли до палати зранку заходить Жанна Романівна, пацієнтам стає легше вже від її доброго та лагідного слова. Вона завжди привітна, весела, з гарним настроєм.

Дивуюся: де бере стільки внутрішнього проміння, щоб знайти тепле слово для кожного пацієнта?

Як добре, що є у нас такі чуйні медики. Вони творять навколо себе радість, дарують кожному пацієнтові світлий настрій, оптимізм, бадьорість, віру у те, що все буде гаразд. Такою є Жанна Романівна. Її поважають не лише за професіоналізм, а й задушевну щедрість.

Петро Остафійчук.
Село Хімчин.
«Гуцульський край», №24, 16.06.2023 р.

Share