Повели у Країну фіксиків

У комунальному некомерційному підприємстві «Центр реабілітації святого Луки» Косівської міської ради організували та провели свято для дітей з інвалідністю. Його програма була надзвичайно насиченою і різноманітною, включала в себе сучасні реабілітаційні методики, зокрема — сенсорну інтеграцію. Захід приурочили Міжнародному дню захисту дітей.

На подвір’ї «Центру реабілітації святого Луки» (створений у 2022 році на базі колишнього Косівського фтизіопульмонологічного диспансеру) першого червня було людно, гомоніло справжнє дитяче містечко. І запросили до нього дітей з інвалідністю, які рідко бувають у соціумі, їхніх батьків. Учасників цього дитячого свята вітали та благословили священники: о. Юрій Корпанюк і о. Ростислав Близнюк.

Організатори чудового дійства підготували для його учасників різні розважальні заходи, зокрема — пізнавального спрямування, конкурси з подарунками, подбали й про цікаві розваги. Діти тішилися, адже більшість часу вони проводять вдома, в ізоляції.

— Цим дітям дуже потрібне спілкування зі своїми ровесниками, — розповідає виконувачка обов’язків директора КНП «Центр реабілітації святого Луки» Олена Танкова, — щоб вони весело провели час, зарядилися енергією, відчули радість, а їхні батьки зрозуміли — вони не самотні.

Хлопчики й дівчатка стрибали на батуті, вправлялися з м’ячиком під час проведення з ними спеціальних вправ (такі діти сприймають світ через сенсорні та вестибулярні відчуття), танцювали, охоче займали чергу на аквагрим. А поява на ігровому майданчику аніматорів, які повели в казкову мандрівку — у Країну фіксиків, викликала справжній фурор у присутніх.

До речі, на свято запросили дітей та їхніх батьків з сімей внутрішньо переміщених осіб.

Завітала до учасників заходу і велика панда. Оце вже було радості! Діти обнімали гігантського ведмедя, тулилися до нього без жодного страху. Батьки охоче фотографували їх з велетнем-красенем.

— Цей захід ми організували, щоб діти з інвалідністю розвивалися та пізнавали світ нарівні зі своїми ровесниками, каже Олена Олексіївна. — Допомогли нам у його проведенні громадська організація «Під покровом Богородиці» та ГО «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» в партнерстві з міжнародною організацією Зауе Іпе Спіїсігеп у рамках реалізації проекту «Реагування на надзвичайні ситуації для задоволення основних потреб і потреб захисту постраждалих від конфлікту та переміщених дітей і їхніх сімей в Україні».

Свято справді було гарне, змістовне, пізнавальне. В його програмі були й яскраві виступили студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

В.о. директора КНП «Центр реабілітації святого Луки» щиро дякувала працівникам центру, волонтерам, працівникам КУ «Центр надання соціальних послуг» Косівської міської ради, римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Розарія й о.Томашу та всім, хто підтримував організацію свята для дітей, котрі потребують особливої уваги суспільства.

Ігор Сусак. Фото автора.
«Гуцульський край», №23, 9.06.2023 року

Share