Одразу два підвищення тарифів

Прогнозоване подорожчання тарифів на комунальні послуги, про яке говорили протягом багатьох місяців, — станеться вже цього літа. Тарифи зростуть на воду та на електроенергію. Нові ціни запровадили вже з 1 червня.

Обидва подорожчання, кажуть у НКРЕКП, є економічно обґрунтованими, а підвищення платні за світло — ще й допоможе відновити виснажену російськими обстрілами енергетичну інфраструктуру. На скільки більше доведеться платити за комірне — розбирались у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Від 1 червня в Україні зростає тариф на електроенергію для населення. У Кабміні вирішили підняти, ціну до 2,64 грн/Кв-год.

За словами Міністра енергетики Германа Галущенка, підвищення обумовлене необхідністю відбудовувати енергосистему після численних російських обстрілів.

Крім того, другого етапу підвищення тарифу на електроенергію поки що не передбачають, хоча раніше й говорили про необхідність підвищення цін до ринкового рівня (приблизно 6 грн за кіловат). Збережеться і нічний тариф на електроенергію, що становить 50% від базової вартості.

Тариф на воду в Україні не зростав із кінця 2021 року. Зрештою, підвищення в НКРЕКП запланували також на 1 червня. Суми у платіжках можуть зрости на 30% у великих містах. Підвищення цін пояснюють тим, що у невеликих містах вода постійно дорожчає, у той час, як у великих містах — усе без змін.

Тарифи встановлюють окремо для кожного водоканалу, тому вони різняться залежно від регіону. Причому вони залежать не лише від обсягів споживання, а й від кількості абонентів (що більше — тим дешевше), а також від джерел водопостачання та стану інфраструктури.

На час воєнного стану та ще 6 місяців після нього в Україні діє «тарифний мораторій». У цей період ціни на природній газ, тепло та гарячу воду для населення не підлягають підвищенню.

Центр громадського моніторингу та контролю.

Share