Незабутня фотосесія косівських випускників

В останні дні навчання учні 11-Б класу Косівського ліцею №2 ім. М.Павлика міркували, як би то зафіксувати прощання зі школою за допомогою неординарної події.

Вирішили провести фотосесію у давніх вишиванках. Випускниця Христина розповіла про це своєму батькові Романові Хромейчуку — активному популяризатору Гуцульщини та місцевих традицій, засновникові ГО «Косів Гуцульський», колекціонеру старожитностей і давніх світлин.

Чоловікові ідея ліцеїстів припала до душі, ба-більше — він запропонував локацію, до якої самі вони не додумалися б — село Бабин, приватний музей відомого в Україні та світі колекціонера народних строїв Богдана Петричука.

Не всі учні та батьки зустріли його пропозицію з ентузіазмом, їхати у село не вельми гладкою дорогою, підніматися у горби в білих кросівках — не кожен хотів. Але пан Роман вміє зацікавлювати і переконувати.

Хоч і без великої охоти, але поїхали. Дівчата повеселішали відразу, як тільки побачили розмаїття українських строїв, котрі їм підбирала та в які їх вміло одягала дружина господаря музею Марія Петричук. Богдан Петричук подбав про вбирю для хлопців. Цікаве дійство фіксувала для історії фотографиня Ольга Риптик.

Здається, навіть бабинська природа тішилася красивою молоддю з Косова: прогнозований метеослужбами дощ — призупинився, захмарене небо створило чудове розсіяне світло для фотосесії: ніхто не мружився від сонця, не треба було шукати тінь.

Дві години фотозйомки пролетіли, як одна мить. Випускники поверталися у Косів із чудовим настроєм і продовжили святкувати цей особливий день уже у рідному місті.

— Знаєте, мені здалося, що після цієї фотосесії діти по-іншому побачили не тільки Україну, а й нашу рідну Гуцульщину, — каже Роман Хромейчук.

Аліса Мудрицька.
Фото Ольги Риптик.
«Гуцульський край», №24, 16.06.2023 р.

Share