Важлива дата для утосівців

Подія 90-річної давності стала доленосною для незрячих України. Війни, голод, репресії — ці історичні події призвели до створення у 1933 році Українського товариства охорони сліпих.

Основними завданнями цієї громадської організації було поліпшення умов життя сліпих, їхнє матеріальне забезпечення, виховання й освіта сліпих, їхнє працевлаштування у державній, кооперативній та в інших доступних для незрячих галузях народного господарства.

Ця подія вплинула на подальше життя людей, які зовсім не бачать або мають великі проблеми із зором, привернула увагу суспільства до їхніх проблем.

Як відомо, сліпота — одна з найтяжчих форм інвалідності. Невипадково в середньовіччі смертну кару нерідко замінювали осліпленням людини, тобто це прирівнювали до смерті.

Історія свідчить, що протягом багатьох століть незрячі люди не були пристосовані до практичної діяльності, перебували на утриманні близьких або жебракували.

Багато важких випробувань випало на долю нашої держави. Немало труднощів переживаємо і в ювілейний рік УТОСу. Наші вороги знову продовжують наступ на Україну. На цьому тернистому шляху, долаючи одні бар’єри за іншими, зустрічаємося з новими перешкодами, які вимагають чималого зусилля, набуття необхідного досвіду. За підтримки благодійних організацій шукаємо способів для виживання Товариства в цих нелегких умовах.

Шановні утосівці! З нагоди 90-річчя Українського товариства охорони сліпих бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добробуту, успіхів у подальшій плідній праці, невпинного руху вперед, впевненості у своїх силах, а також успішного втілення усіх творчих задумів і надійних партнерів на довгі роки!

Правління Косівської ТПО УТОС.
«Гуцульський край», №22, 02.06.2023 року

Share