«Турбота про родину Героя»

У Косові провели захід для дітей загиблих захисників.

«Fashiom від прабабусі» — захід під такою назвою провели у Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини для дітей, батьки котрих загинули, захищаючи рідну землю у боротьбі з країною-агресором.

Пізнавальну екскурсію у світ гуцульської моди здійснили у рамках обласного соціального проекту «Турбота про родину Героя» та за підтримки голови Косівської районної державної адміністрації — начальника районної військової адміністрації Наталії Кучми.

Інтерактивний захід розпочався з благословення о. Василя Павлюка, вітальних слів керівника виконавчої влади району Наталії Кучми та завідувачки музею Вікторії Яремин. Спільною молитвою вшанували пам’ять героїв, які у боротьбі за незалежність та суверенітет України поклали на вівтар перемоги своє життя.

Поринути у світ самобутньої моди на Гуцульщині початку XX століття дітям допомогла наукова співробітниця музею Звенислава Тимчук. Обравши з-посеред дітей помічників, музейниця цікаво розповідала та демонструвала вбрання, яке споконвіків носили гуцули.

Діти разом зі своїми матусями та бабусями з цікавістю спостерігали, як на їхніх очах двоє учасників заходу перевтілювалися у справжніх гуцулів, зодягнутих у традиційний одяг наших прадідів і прабабусь.

Екскурсія у минуле сподобалася не тільки дітям. Дорослі також захоплено слухали розповіді про етнічні особливості чоловічого та жіночого строїв гуцулів.

Після завершення програми дітей запросили оглянути музей, а Наталія Кучма кожній дитині презентувала солодощі та пам’ятні подарунки.

Довідково: соціальний проект «Турбота про родину Героя» започатковано за ініціативи голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук для підтримки родин полеглих Захисників і Захисниць. У рамках проекту організовуватимуть дозвілля, відпочинок та оздоровлення сімей загиблих.

За повідомленням Косівської РВА.
«Гуцульський край», №20, 19.05.2023 року

Share