За матеріалами СБУ на понад 5 років засуджено агітаторку з Івано-Франківщини, яка стверджувала, ніби у війні та жертвах винні українці

За матеріалами СБУ в Калуші Івано-Франківської області засуджено антиукраїнську інтернет-агітаторку, яку Служба безпеки затримала в травні 2022 року.

Після початку повномасштабного нападу рф 50-річна мешканка Калуша писала, що причиною агресії стала політика «русофобії, ксенофобії і відвертого фашизму», яку проводила Україна.

На власній сторінці в Facebook жінка переконувала, нібито цивільні авто, які намагалися евакуюватися з-під Києва, розстрілювали українці, «Азов» мародерствував у Маріуполі, а Київ, Харків та Львів обстрілювала українська тероборона.

Виправдовуючи російську агресію національною політикою, яку проводить Україна, жінка пропонувала видавати російським загарбникам «головних бандерівців», що, на її думку, мало вберегти решту населення від знищення.

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області підтвердив висновки досудового розслідування, яке здійснювали слідчі СБУ за ч. 3 ст. 436-2 КК України.

За виготовлення та поширення дописів, що містять виправдовування та визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України фігурантку засуджено до позбавлення волі на термін 5 років 6 місяців без конфіскації майна.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

Share