«Гуцульщина» також наближає Перемогу

Затишна світлиця навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття у селищі Верховині стала місцем проведення засідання управи Всеукраїнського товариства «Гуцульщина». Говорили про роботу районних і міських підрозділів в умовах російської військової агресії.

З інформацією виступили: очільник Товариства Дмитро Стефлюк, голови підрозділів: Яремчанського — Ігор Яківчук, Косівського — Юрій Стефурак, Вижницького — Василь Марчук та Усть-Путильського — Микола Штефуряк, а також Валерій Сінітович та Андрій Василів — заступники голів Верховинського та Надвірнянського осередків.

Ґрунтовні пропозиції висловили: перша заступниця голови Товариства Мирослава Корнелкж і заступниця Марія Яків’юк.

Управа ухвалила рекомендації, спрямовані на співпрацю з органами представницької і виконавчої влади, надання допомоги сім’ям мобілізованих осіб, організації патріотичного виховання молоді, сприяння волонтерам і переселенцям. Також під час війни рекомендували проводити благодійні мистецькі акції та ярмарки на підтримку ЗСУ.

Жодне засідання Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» не обходиться без традиційного творчого клубу «Гуцульська скриня», засідання якого організовує у цей важкий час перша заступниця голови Товариства, заступниця начальника управління культури, національностей та релігій ІФОДА, депутатка обласної ради Мирослава Корнелюк, а модерує — верховино-франківка Марія Ляцька. Тут можна ознайомитися із творчістю людей, які прославляють наш край.

Цього разу свої творчі здобутки представили відомі майстри прикладного та образотворчого мистецтва Руслана Гончарук з косівського Яворова та франківець, уродженець Путильщини Дмитро Сивак.

Пані Руслана виготовляє ліжники, гобелени, одяг з овечої вовни, її вироби знають у багатьох країнах світу. На своєрідному дефіле молоді гуцулки і леґінь продемонстрували колоритні ґуні, кардигани, кожушки…

«Поетичне слово від Юлії Лосюк з сумовито-рвійним звучанням скрипки Василя Григорчака – як пам’ять про тих хлопців ЗСУ, що повернулися на щиті і, немов духовна лінія оборони маминого вишиття, гармонійно перегортали сторінки зустрічі до наступного митця», — так висловився про «Гуцульську скриню» заслужений журналіст України Богдан Кучер.

Художник-дизайнер, заслужений майстер народної творчості України Дмитро Сивак представив власні роботи, виготовлені у техніках іконописного малярства, декоративного розпису, ткацтва, різьби по дереву.

Під час засідання «Гуцульської скрині» виступили директор регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська ґражда» Василь Лосюк з с. Яворова та Заслужений художник України Василь Корпанюк. Присутні також ознайомилися з новою книгою захисниці Оксани Рубаняк («Ксени») «Назустріч смерті», підтримавши таким чином нашу безстрашну гуцулку, яка проходить курс лікування після поранення.

Роман Клим.
Газета «Верховинські вісті».
«Гуцульський край», №15, 14.04.2023 року

Share