Кримінальний огляд

3 квітня до Косівського районного відділу поліції із заявою звернулася підприємниця, мешканка Яблунівської територіальної громади. Жінка повідомила, що 28 березня невідома особа шляхом вільного доступу із приміщення її магазину викрала продукти та засоби гігієни на загальну суму 450 гривень.

Правоохоронці попередньо встановили, що крадіжку вчинив місцевий 35-річний житель. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України (ККУ).

Нагадуємо, що вчинення крадіжки в умовах воєнного стану відразу кваліфікується за ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України — як тяжкий злочин, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Минулого тижня чотирьох жителів Косівщини ошукали шахраї.

Незважаючи на постійні застереження поліції, жителі району потрапляють на «гачки» шахраїв. Найчастіше потерпають під час продажу та купівлі товарів, а також — від телефонних аферистів.

28 березня до поліції із заявою звернулася 39-річна мешканка Косівської територіальної громади. Жінка повідомила, що невідома особа тричі (17, 24 та 26 березня) отримувала доступ до її банківської картки та тричі здійснила покупку на одному з інтернет-сайтів на загальну суму 3109 гривень. Потерпіла особисті дані та дані своєї банківської картки не розголошувала, телефонні дзвінки та СМС з цього приводу не отримувала.

29 березня із заявою звернувся 58-річний мешканець Косівської територіальної громади. Чоловік повідомив про те, що минулого року він придбав автомобіль. Продавець запевнив його, що транспортний засіб у хорошому технічному стані, однак пізніше з’ясувалося, що автівка має багато технічних несправностей. Продавець відмовився повернути кошти заявникові за несправний автомобіль.

3 квітня із заявою звернувся 37-річний косів’янин. Чоловік повідомив, що 1 квітня 24-річний місцевий мешканець під приводом продажу мобільного телефону заволодів його грошима (1500 гривень). Ні телефону, ні грошей потерпілий не отримав.

4 квітня надійшло звернення від 37-річної мешканки міста Косова про те, що її ошукали шахраї. Поліцейські попередньо встановили, що 17 лютого потерпіла в соціальній мережі побачила оголошення про гуртовий продаж голландських живих квітів. Жінка зателефонувала на номер телефону, вказаний в оголошенні. Слухавку підняв незнайомець, який представився менеджером інтернет-магазину.

Псевдопродавець повідомив заявниці про необхідність передоплати — 50% від суми замовлення. Заявниця погодилась, і на картку, реквізити якої надав «менеджер», переказала 3150 гривень. Потерпіла замовлений товар не отримала, зв’язку з «продавцем» немає.

За всіма фактами шахрайських дій косівські правоохоронці розслідують кримінальні провадження за ст. 190 ККУ.

Косівський РВП ГУНП.

Share