Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Цьогоріч пенсії перерахують особам, які після призначення/ попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2023 року здобули право на проведення перерахунку, тобто — або набули 24 місяці страхового стажу, або минуло два роки від призначення пенсії чи попереднього перерахунку.

Право на перерахунок визначає, зокрема, і страховий стаж, набутий у січні-лютому 2023 року.

Відомості про нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування будуть відображені в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування орієнтовно в середині наступного кварталу.

Після подання страхувальниками звітності за І квартал 2023 року та надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено невідкладно (пункт 11 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»).

Дата проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам залишається незмінною! Як передбачено законом, це — 1 квітня 2023 року. Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення працюючого пенсіонера затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.

Такий перерахунок проводять з урахуванням набутого після призначення/попереднього перерахунку пенсії страхового стажу. Якщо пенсіонер набув не менше 24 місяців страхового стажу, та це доцільно, враховують і заробіток.

Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має та який заробіток одержував у період роботи. Під час здійснення перерахунку фахівці ПФУ аналізують доцільність та обирають оптимальний варіант розрахунку пенсії: або з урахуванням лише набутого страхового стажу, або страхового стажу і зарплати.

Галина Девда,
начальник відділу обслуговування громадян №9 (сервісного центру) ГУПФУв Івано-Франківській області.
«Гуцульський край», №14, 7.04.2023 року

Share