Зустріч із воїнами-односельцями

14 березня у Пістинському ліцеї відбувся урочистий захід, присвячений Дню українського добровольця.

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідного краю, а також, щоб висловити щирі слова вдячності за мужність, відвагу і героїзм, у ліцей запросили воїнів-односельчан, які в ці дні перебували в рідному селі: у відпустці за ротацією, на реабілітації після поранення тощо. Це — Євгеній Рубаняк, Володимир Тимко, Володимир Ориняк, Іван Тодорак, Назар Якимишин, Олег Вольченко, Василь Тинкалюк, Роман Басараба, Ярослав Орищук та Ігор Стефанко (він організував музичний супровід).

Також на свято завітали друзі ліцею, учасники Революції Гідності, а тепер — волонтери ГО «Нескорені серця України»: Ольга Ґарасим’юк, Дмитро Малкович, Василь Мельничук, Василь і Галина Максимчуки та інші.

Розпочали захід з виконання Гімну України.

Директор ліцею Василь Лаврук подякував воїнам і волонтерам за те, що прийшли на свято, і запропонував їм відволіктися від тривожних буднів.

Учасниками концерту були переважно діти, батьки яких захищають Україну. Лунали щирі дитячі слова подяки на адресу захисників. Танцювальні гуртки Пістинського ліцею (керівник — Христина Курилич) та вокальна група дівчат «Першоцвіт» (керівник — Ігор Стефанко) подарували справжнє свято мужнім воїнам.

Але під час концерту пролунала повітряна тривога, яка повернула присутніх у страшну реальність війни. Всі пішли в укриття, тому що безпека дітей — головне. Наші воїни побачили шкільне бомбосховище і позитивно його оцінили. У тісних підвальних приміщеннях діти ближче познайомилися з бійцями. Це допомогло дітям не соромитися і після відбою тривоги більш розкуто почуватися на сцені.

Свято продовжилося. Присутні на одному подиху слухали вірш «Ти синім небом дивишся на мене», який декламував учень 10-го класу Остап Печеніщук. Сльози на очах викликала пісня «Журавлі» у виконанні учениці 9-Б класу Софії Кашевко.

Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих захисників нашої держави.

Щоб розповісти молоді, як треба захищати Батьківщину, запросили до слова військовослужбовців. Мужні воїни, незламні солдати, герої в боях, тут — серед дітей, розгубилися і не знали, що розповісти, щоб не ранити дитячу психіку.

Слово взяв Василь Тинкалюк. З великим зацікавленням учні слухали воїна, котрий подякував за те, що їх не забувають у рідних шкільних стінах. І наголосив, щоб вони, діти, молодь, — просто жили, гарно вчилися, здобували освіту. Щоб у майбутньому було кому розбудовувати нашу рідну Україну. А вони, воїни, будуть їх захищати і зроблять все можливе, щоб якнайшвидше вигнати ворога геть.

Волонтерка Ольга Гарасим’юк наголосила, що їй дуже подобаються, зустрічі у Пістинському ліцеї, бо тут — завжди щиро і по-справжньому. Від імені волонтерів ГО «Нескорені серця України» вона подякувала педагогічному, учнівському та батьківському колективам за небайдужість і постійну допомогу нашим захисникам. Пані Ольга закликала учнів долучатися до їхньої волонтерської організації.

Допомога кожного тепер дуже важлива. Також волонтерка передала ліцею на деякий час прапор, який належить бійцям батальйону «Вовки Да Вінчі» легендарного комбата, Героя України Дмитра Коцюбайла, щоб учні написали на ньому свої побажання. За словами волонтерки, після втрати командира бійці пригнічені, тому, щоб підняти їхній бойовий дух, вона з Гуцульщини привезе цей прапор, але уже з дитячими побажаннями. Ідея дуже сподобалася учням.

На завершення виховного заходу до захисників звернулася заступниця директора з виховної роботи Христина Федорчук: «Дорогі наші Герої! Дякуємо за те, що ми можемо прокидатися у теплих ліжках, за те, що не чуємо свисту куль, вибухів снарядів «градів» та «ураганів». Низький вам уклін за ваш героїзм». Після слів подяки вона запросила всіх до спільної фотографії.

Горді, що маємо таких захисників. Залишайтеся здоровими і повертайтеся живими!

Іванна Слюсарчук.
«Гуцульський край», №12, 24.03.2023 року

Share