У яких випадках приїде «швидка»

Від початку ловномасштабного вторгнення система медицини катастроф працює із посиленим навантаженням. Проте, як і раніше, бригади «швидкої» виїжджають рятувати життя пацієнта у невідкладних станах. У таких випадках багато залежить від оперативності надання допомоги.

Коли бригада за рішенням диспетчера виїжджає на виклик, визначений наказом МОЗ № 583 від 26.03.2021?

До симптомів, що вимагають невідкладного втручання медиків, належать: непритомність або порушення притомності, судоми; раптовий розлад, відсутність або неефективність дихання; раптовий біль у грудях, головний біль, що супроводжується запамороченням і/або нудотою, гострий біль у черевній порожнині чи/та поперековому відділі; раптове порушення зору; порушення мовлення, слабкість у кінцівках, що виникли раптово; плота гіперглікемічна кома; значна зовнішня кровотеча, блювання кров’ю, кровохаркання; ознаки внутрішньої кровотечі (різке падіння артеріального тиску, наростання частоти пульсу, різка загальна слабкість та блідість шкіри тощо); порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо); анафілактична реакція, спричинена різними чинниками; укуси змій і павуків; травми, які загрожують життю; тепловий удар і переохолодження, які загрожують життю; асфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення); гострі психічні розлади (з поведінкою, небезпечною для життя пацієнта та/ або людей поруч); інших станів, які загрожують життю і здоров’ю людини.

Головне пам’ятати: «швидка» приїздить лише за таких станів, які без отримання негайної допомоги можуть загрожувати життю пацієнта, або ж можуть призвести до різкого незворотного погіршення його здоров’я. За таких симптомів варто терміново телефонувати на номер «103» або «112».

Водночас ви завжди можете зателефонувати диспетчеру за номером «103», попросити телефонну консультацію і визначити, чи потребує ваш випадок виїзду бригади. Вас також можуть скерувати до сімейного лікаря чи порадити інші варіанти отримання допомоги.

Також нагадаємо, що висока температура не є підставою для виклику «швидкої».

За повідомленням Косівської РВА.

Share