Координаційна нарада правоохоронців

Косівська окружна прокуратура провела координаційну нараду, учасниками якої були керівники правоохоронних органів, зокрема — очільники Національної поліції і Служби безпеки України, юрисдикція яких поширюється на територію Косівського і Верховинського районів.

Мета зустрічі — узгодження дій і налагодження роботи правоохоронних органів. Проаналізували стан злочинності за 2022 рік, підбили підсумки виконаної роботи, пов’язаної з протидією злочинності. Розробили спільні заходи на основі пропозицій керівників правоохоронних органів щодо протидії злочинності й поліпшення криміногенної ситуації в умовах воєнного стану на території Косівського та Верховинського районів.

Так, за 2022 рік відзначили суттєве зниження рівня злочинності у сфері громадської безпеки, громадського порядку та моральності. Позитивним є результат стосовно вжитих заходів з протидії незаконному обігу наркотичних засобів, речовин і прекурсорів.

Під час наради визначили, що основні зусилля правоохоронних органів Косівського та Верховинського районів необхідно зосереджувати на своєчасному виявленні таких кримінальних правопорушень, ефективному, швидкому та повному їх розслідуванні, притягненні винних осіб до встановленої законодавством відповідальності, а також — на вжитті профілактичних заходів для запобігання кримінальним правопорушенням.

Особливу увагу звернули на вчинення кримінальних правопорушень за участі неповнолітніх осіб, злочинів у сфері службової діяльності, привласненні та розтраті бюджетних коштів, кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я особи, злочинів проти безпеки та експлуатації транспорту та вжиття додаткових заходів з протидії зазначеним кримінальним правопорушенням.

За результатами координаційної наради розробили спільні заходи на території поширення юрисдикції, зокрема — спрямовані на підвищення ефективності протидії злочинності в умовах воєнного стану, у тому числі — кримінальним правопорушенням, пов’язаним із збройним конфліктом, у сфері охорони навколишнього середовища, корупційним і майновим кримінальним правопорушенням, за фактами незаконного використанням бюджетних коштів, гуманітарної допомоги з метою отримання особистої вигоди, протидії шахрайствам, пов’язаних зі використання ресурсів мережі Інтернету, а також заходи, спрямовані на виявлення, розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією проти України, ухиленням від військової служби в період мобілізації, незаконним обігом зброї і боєприпасів; злочинів, пов’язаних із колабораційною діяльністю, і притягнення до відповідальності осіб за вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

Дмитро Медведчук,
керівник Косівської окружної прокуратури.

«Гуцульський край», №10, 10.03.2023 року

Share