Програма «Доступні ліки» продовжує розширюватися

Урядова програма «Доступні ліки» у 2022 році продовжить розширюватися, незважаючи на війну. Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка дозволить українцям безоплатно отримувати ліки проти хвороби Паркінсона та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Вартість лікарських засобів при цих хворобах відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України.

Йдеться про постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 854 і від 29 грудня 2021 р. № 1440».

«Навіть під час війни програма «Доступні ліки» продовжує розширюватися. У програму реімбурсації (таку назву має механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів. — Ред.) увійдуть ліки для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень і хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак їхні симптоми полегшуються завдяки безперервному прийому ліків. І щоб забезпечити українцям, які страждають на ХОЗЛ і хворобу Паркінсона, безперервний доступ до ліків у будь-якому куточку країни, ці напрями включено в програму реімбурсації. Це також зніме фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України», — зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Хронічне обструктивне захворювання легень — невиліковне і одне з найпоширеніших захворювань. У хворих — ускладнене дихання, важка задишка, хронічний кашель. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів. В Україні від ХОЗЛ страждають 4% населення.

Для лікування ХОЗЛ у програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: Будесонід + Формотерол порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон порошок для інгаляцій).

Щоб отримати електронний рецепт на препарати для лікування ХОЗЛ, пацієнтові необхідно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Хвороба Паркінсона найчастіше трапляється у літніх людей. Через старіння населення у всьому світі ця хвороба має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Наразі немає способу лікування хвороби Паркінсона, але є доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя. За статистикою МОЗУ, на хворобу Паркінсона страждають понад 23000 людей. Щороку про цей діагноз дізнаються від лікарів 2500 українців.

Оскільки люди похилого віку найменш фінансово захищені, а для полегшення симптомів необхідно регулярно приймати препарати — ліки для людей з хворобою Паркінсона увійдуть в програму реімбурсації. Це такі лікарські засоби: (Біпериден таблетки, Леводопа + Карбідопа таблетки (у тому числі пролонгованої дії).

Щоб отримати електронний рецепт на ліки при хворобі Паркінсона, слід звернутися до невролога.

 

Важливе уточнення!

Отримати лікарські засоби проти ХОЗЛ і хвороби Паркінсона за програмою реімбурсації пацієнти зможуть після оновлення Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (після його публікації на офіційному сайті МОЗ).

В програму реімбурсації «Доступні ліки» також входять лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну); розладів психіки та поведінки, епілепсії; бронхіальної астми та нецукрового діабету.

Завдяки програмі «Доступні ліки» українці зможуть отримувати ліки безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, що має договір з НСЗУ. Вартість лікарських засобів аптекам відшкодовує Національна служба здоров’я України.
Знайти аптеку, яка реалізує «Доступні ліки», допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16–77.

Національна служба здоров’я України.

Share