Защедрували понад 335 тисяч гривень для ЗСУ

Жителі Пістиня об’єдналися і защедрували понад 335 тисяч гривень для потреб Збройних сил України.

Замість щорічного маланкування, яке є давньою традицією цього села і славиться на всю Україну, пістинчани організували благодійну щедрівку на підтримку ЗСУ.

Ініціатором цього дійства став волонтер Василь Максимчук. Його підтримали церковні десятка і двадцятка, настоятель місцевих храмів; Отець-декан Петро Дяків після літургії на свято Стефана оголосив про благодійне щедрування (у Пістині кажуть — щедра) і запропонував односельчанам самоорганізуватися по кутках для її проведення.

Звістка про благодійну щедру швидко розлетілася селом. Небайдужі пістинчани зранку 13 січня ходили від хати до хати, прославляли новонародженого Ісусика і щедрували. Відрадно, що не тільки дорослі, а й молодь залюбки відгукнулася.

Зібрані суми грошей різнилися. Звичайно, густо заселені кутки зібрали більше коштів. Загальна сума благодійної щедрівки вразила всіх і склала аж 335 тис.грн.

Церковний комітет про ці кошти склав протокол. Їх розподілили на потреби воїнів-односельчан, які зараз перебувають на нульових позиціях: планують придбати прилад нічного бачення, дрон, два автомобілі та інше. Також певну суму виділили на лікування односельчанина Володимира Тимка, який був важко поранений.

Учасники благодійної щедрівки вірять, що такий вчинок зможе допомогти нашим захисникам пришвидшити перемогу, адже разом — ми сильніші. Сподіваюся, що вже наступного року, у мирний час, ми зможемо традиційно подивитися і повеселитися з пістинською маланкою.

Також у Пістині з перших днів повномасштабної війни отець-декан Петро Дяків щодня (крім великих свят і неділі) проводить молебень до Господа Бога, Божої Матері та святих. Пістинчани у спільній молитві просять у Всевишнього миру для України, захисту для наших воїнів, які воюють на передовій, а також моляться за упокій всіх загиблих і невинних цивільних, вбитих у цій жахливій війні.

Іванна Слюсарчук.
«Гуцульський край», №4, 27.01.2023 року

Share