У Косові є «Чортополох»

Юні та надзвичайно талановиті хлопці з Косівщини Владислав Джуранюк, Максим Гудима та Роман Яремійчук 2020 року створили музичну групу «Чортополох».

Чому так назвали? Виконавці кажуть: «У природі чортополох — це квітка, яка росте на пустирях. Тому можна чітко провести паралелі з нами. А взагалі, не назва робить нас, а ми — своєю діяльністю, мистецтвом, рефлексією надаємо цьому слову забарвлення. Назва допомагає зрозуміти, чого очікувати від нас, принаймні, частково. Окрім того, наші тексти переплітаються тісно з українським фольклором».

У 2019 році хлопці зайнялися музикою як хобі. Згодом захоплення перетворилося на щось більше. «Чортополох» почався зі знайомства двох талановитих юнаків Владислава та Максима, які навчаються у Косівському фаховому училищі прикладного та декоративного мистецтва.

Владислав зазначає: «Починали грати з Максимом. Я — на гітарі, він — на ударних. Згодом приєднався Роман. Самі збирали інструменти та всю апаратуру. Спочатку грали в старому будинку Романа, деякий час — у мотоклубі. В студійних записах з інструментів використовуємо все, до чого доходять руки: гітари, бас, ударні, труби, народні інструменти (бубен, різноманітні перкусії, баян, металофон), навіть польові записи — різні шуми».

Вже більше року всі треки та пісні група записує у домашній студії Владислава.

В 2021 році група виступала в Києві та Черкасах, на заходах, які організовувала їхня студія запису «Erythroleukoplakia Records». (Це молода київська студія, з’явилася 2020 року. Визначальною її рисою можна назвати експериментальність та свободу у всьому — від музики до обкладинок. — Ред.).

З допомогою Erythroleukoplakia Records «Чортополох» видає свої альбоми. За прослуховування їхніх треків нараховують гроші, які гурт переказує на допомогу ЗСУ.

Думаю, у цих хлопців — надзвичайний талант і яскраве майбутнє, і це — лише початок…

Тетяна Романюк,
студентка 2-го курсу факультету журналістики Львівського національного університету їм. І.Франка.
ФОТО автора.

«Гуцульський край», №4, 27.01.2023 року

Share