З 1 січня 2023 року змінилися умови виходу на пенсію за віком

В 2023 році зросла тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком.

Тобто, з 1 січня 2023 року для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, громадяни повинні мати, як мінімум, 30 років страхового стажу. Ті, у кого після досягнення 60-ти років немає достатнього стажу, матимуть право на пенсію у 63 роки за наявності стажу не менше 20-ти років.

При накопиченому страховому стажі від 15 до 20 років, пенсійні виплати призначать у 65 років. Якщо у людини менше 15-ти років стажу, у віці 65-ти років вона матиме право отримувати державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат.

Тривалість страхового стажу, що дає право виходу на пенсію у 60 років, з кожним роком зростатиме. Цей процес триватиме до 2028 року. Щоб вийти на пенсію у 60 років у 2028 році, потрібно буде мати не менше 35-ти років стажу.

Звернутися за призначенням пенсії можна як особисто — до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання, так і дистанційно, — скориставшись порталом електронних послуг ПФУ.

Галина Девда,
начальниця відділу обслуговування громадян №9 (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУПФУ в Івано-Франківській області.

Share