Дарунки для музею

Косівський музей народного мистецтва та побуту, як і всі музеї країни, обмежений у матеріальних ресурсах. В багатьох випадках доводиться по­кладатися на власні сили і засоби. Особливо відчутний дефіцит матеріалів під час організації виставок, які для учасників — безкоштовні. Розуміючи си­туацію, автори виставкових творів часто дарують музеєві свої роботи.

Від початку цього року в музеї відбуло­ся немало виставок, після яких його фон­ди поповнилися новими експонатами.

Нещодавно пройшла персональна ювілейна виставка живопису Анатолія Миколайовича Калитка. Роботи ху­дожника відомі далеко за межами України. Автор подарував для музею натюрморт «Маки», написаний олійними фарбами на полотні.

Особливою щедрістю неодноразово відзначалася заслужений майстер народної творчості, член національних спілок художників та майстрів народного мистецтва, лауреат премії ім. Катерини Білокур Оксана Бейсюк. Цього разу вона передала в дар музеєві чудову вазочку та керамічну писанку, оздоблені традиційним гуцульським розписом.

Персональна виставка косівського художника Богдана Романишина також була певним ч підсумком творчої діяльності – у травні йому виповнилося 70 козацьких літ. Автор подарував музею картину «Над річкою» (полотно, олія).

Разом з творами живопису експону­валися у музеї вироби кераміка Михайла Сусака — здібного формувальника, автора оригінальних елементів орнаменту. Тарілка, яку він подарував відзначається своєрідним стилем розпису, що органічно вписаний у кругову композицію.

Вже не один рік минув з того часу, як у музеї з’являлися нові вироби із шкіри. Нещодавно фонди збагатилися відразу на кілька експонатів. Майстер з художньої обробки шкіри, колишній викладач Косівського училища декоративного та прикладного мистецтва Роман Довганюк приніс у подарунок п’ять поясів-чересів, оздоблених металевим декором. Кожен пояс вирізняється своєрідною композицією інкрустованого орнаменту.

Косівський музей народного мисте­цтва та побуту висловлює глибоку вдяч­ність кожному шановному дарувальникові за внесок до музейної скарбниці у цей не­легкий воєнний час.

Звенислава Тимчук,
наукова працівниця музею.
«Гуцульський край», №40, 7.10.2022 року

Share