Кубок святого Флоріана привезли в Кути

16 вересня з нагоди професійного свята — Дня рятівника — в Івано-Франківську відбулися обласні змагання серед підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань на Кубок святого Флоріана.

В області вже створено 36 підрозділів місцевої пожежної охорони та вісім добровільних пожежних команд. Вони здійснили майже 700 виїздів. У змаганнях взяли участь 12 команд з усієї області, а також вперше — жіноча команда добровольців.

Заходи розпочали зі вшанування хвилиною мовчання усіх українців, які щоденно гинуть від ворожих куль, ракетних та артилерійських обстрілів.

Зі словами привітання до рятувальників звернувся заступник голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віталій Ільчишин, який відзначив, що професія рятувальника — одна з найблагородніших, а рятувальники — це люди, які ризикують своїм життям, щоби врятувати інших.

А далі відбувся перший вид змагань «Пожежна естафета», в якому команди долали дистанцію, що складалася із чотирьох етапів: подолати паркан, набрати із ємності воду і заповнити нею електронну мішень, ліквідувати пожежу за допомогою вогнегасника і врятувати потерпілого (манекен вагою 80 кг), перемістивши його із небезпечної зони в безпечну.

Під час другого виду змагань «Оперативне розгортання» необхідно було провести повне розгортання рукавних ліній на дистанції від пожежної мотопомпи за допомогою ручних пожежних стволів і залити електронні мішені водою.

Також під час змагань було проведено конкурс «Краща пожежна автоцистерна». У ньому перемогли команди: селища Кутів, сіл Ланів та Олеші.

Цьогорічними призерами змагань стали три команди. Перше місце та Кубок святого Флоріана здобула добровільна пожежна дружина селища Кутів Косівського району. Друге місце виборола місцева пожежна охорона селища Заболотова. А на третю сходинку п’єдесталу піднялася добровільна пожежна дружина села Прокурави з Косівщини.

Всі команди отримали медалі, грамоти та цінні подарунки.

Жоден учасник змагань не залишився без подарунка. Кубки, грамоти, сувеніри-медалі та спеціальне обладнання повезли учасники змагань у кожен, навіть найвіддаленіший куточок Прикарпаття. А найцінніше те, що всі учасники добровільних пожежних формувань області зустрілися, поспілкувалися, побачили, яке оснащення в кожному підрозділі, обмінялися досвідом і вдосконалили свої професійні навички.

ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.

Share