Київське підприємство працює на Косівщині
Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну чимало підприємств з регіонів, де велися активні бойові дії, стали переїжджати в місця більш безпечні, зокрема, на захід нашої держави. Одне з таких зараз працює у Старому Косові. ТОВ «БІ ЕС АЙ Україна» відновлює акумулятори за найсучаснішими технологіями.
Шлях був складним і тривалим
Назву «BSI» більшість наших краян, мабуть, чують уперше. Тому почну з короткого знайомства.
ТОВ «БІ ЕС АЙ Україна» — це міжнародна компанія, бренд якої представлений у 26-ти країнах світу. Має заслужений імідж, бо працює за ізраїльською військовою технологією з відновлення свинцево-кислотних акумуляторів різних типів, що застосовують у багатьох сферах життєдіяльності. В основному — тягових акумуляторів, які стоять на великій тяговій техніці, а також звичайних стартерних акумуляторів для вантажних і легкових автомобілів.
— Основні наші клієнти, — розповідає директор ТОВ «БІ ЕС АЙ Україна» Володимир Федорчук, — це великі торгівельні мережі, логістичні, транспортні та виробничо-промислові компанії. В Україні це такі відомі бренди як Епіцентр, АТБ, Roshen, Jungheirich, Still, Toyota і багато інших.
За допомогою нашої технології відновленню підлягають як промислові, так і звичайні стартерні акумулятори для транспортних засобів, а також акумулятори резервного живлення для котлів, систем відеоспостереження та електроенергії, сонячних батарей і т.д. Ми ремонтуємо всі акумулятори, незалежно від типів: на рідкому електроліті, гелеві, створені за AGM технологією.
У березні, після повномасштабного нападу рф на Україну, потрапивши під державну програму евакуації важливих для економіки країни підприємств (адже виробництво може мати подвійне призначення), ВSІ почало евакуйовуватися. Під обстрілами й вибухами вивозили те, що могли. Завод, на якому розміщували свої виробничі потужності, мав стратегічне значення.
— Його обстрілювали, а під час одного з етапів евакуації навіть затримали диверсійно-розвідувальну групу, — згадує В.Федорчук. Пан Володимир зізнається, що все ж таки технологічне обладнання перевозили своїми силами, використовуючи власні ресурси, не чекаючи допомоги ззлвні.
Різні державні органи влади і місцевого самоврядування пропонували переміститися до них — на Закарпаття, Буковину, Волинь, але сталося так, що свій вибір підприємці зупинили на Косівщині.
Місцева влада — Косівська територіальна громада йде назустріч бізнесам, що переносять виробництво. У відділі промоцій, зв’язків і економічного розвитку Косівської міської ради, який очолює Роксолана Мартинюк, підготували перелік приміщень, які готові надати в оренду.
Шлях з Києва на Косівщину був складним і тривалим. Евакуація виробництва з охоплених війною районів тривала майже місяць. Перевозили в три етапи автомобільним транспортом, оскільки колійного сполучення Косів не має. Їхали під обстрілами, розбитими від ворожих снарядів дорогами.
Працюють і чекають місцевих клієнтів
Якщо з розміщенням і підключенням виробництва ТОВ «БІ ЕС АЙ Україна» питання вирішене, то з виробничими обсягами, тобто з достатньою кількістю клієнтів — ні. Великі клієнти, яких раніше обслуговувало підприємство, поки що вирішують питання з логістикою своїх батарей у нову локацію на Косівщину.
Зате почали звертатися місцеві автовласники та волонтери. До цього часу більшість водіїв «оздоровлювали» акумулятори своїх авто у домашніх і гаражних умовах — на свій розсуд і вміння, що не завжди давало добрий результат. Такого «лікування» вистачає ненадовго.
Володимир Федорчук пояснює, що акумулятор, як і авто, потребує регламентного обслуговування хоча б один-два рази в рік — провести профілактичний, контрольний, вирівнюючи цикл розряду/заряду, перевірити якість електроліту, додати дистильованої води.
Київський підприємець наголошує, що навіть новий акумулятор з заводу потребує підготовки та введення в експлуатацію, тоді він служитиме довго.
Про діяльність товариства вже знають і в інших містах регіону, дуже зацікавлені в його роботі промислові лідери краю з Івано-Франківська, Чернівців, Калуша, Коломиї.
Хочеться сподіватися, що BSI і в нас зможе наростити свої виробничі потужності. Адже підприємство оснащене дороговартісним діагностичним обладнанням і працює за унікальними ізраїльськими технологіями.
— На високоточному обладнанні ми тестуємо акумулятори, визначаємо проблему й ліквідовуємо її, це дає можливість давати гарантію на свою роботу, — розповідає директор ТОВ «БІ ЕС АЙ Україна» Володимир Антонович Федорчук.
З приводу консультації чи відновлення акумуляторів можна звертатися за телефонами: (050) 0301234 або (093) 0301234.
На високотехнологічному обладнанні підприємства можна відновлювати і літій-іонні батареї, які використовують у скутерах, інвалідних візках, електромобілях, а також у військовій техніці та на залізниці.
Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №38, 23.09.2022 року