Сакурова алея цвіте у Черганівці

У ці травневі дні вона розквітла не в країні, де сходить сонце, і не в сусідньому Закарпатті. її виростив на своєму обійсті житель Косівщини.

У с.Черганівку до Володимира Мицкана приїжджають звідусюди, щоб подивитися на різні екзотичні насадження. У його дендропарку їх багато — всіх не злічити. Виплекав великий різновид хвойних дерев. Серед них чимало рідкісних, яких не побачити серед широкого загалу в природі.

Має модрину «Діана», ялівці всіляких сортів, які вже стали рідкістю серед лісового масиву, хвойні плакучі. Гарно прижилася метасеквоя. Це — гігантське дерево, найбільше у світі. Вік гінкго білоби може сягати 2500 років. У дбайливого природолюба знайшли прихисток липа декоративна та липа лікувальна.

В.Мицкан, розповідаючи про своїх «підопічних улюбленців», з якоюсь особливою обережністю торкається рукою верховіть молодих дерев і кущів, наче гладить їх по голівці. Каже, що рослини, як і люди, відчувають, коли до них ставляться з прихильністю. Можливо, у тому і криється успіх. За господарем чи не стовідсотково приймаються прищеплені ним живці. Бо саме методом щеплення вправний мічурінець розвів чимало екзотичних видів дерев.

Сакурова (приблизно 200-метрова) алея — особлива гордість господаря. Володимир Миколайович про свої сакури, а їх майже 50, може розповідати годинами.

З неабияким захопленням показує кількарічне дерево обліплене яскраво-рожевими квітами, які, наче коштовні діаманти, виблискують на сонці. Дерево, без перебільшення, — справжня красуня. Очевидно, недаремно японці вважають, що милування сакурою продовжує життя до ста років.

Для тих, хто не зовсім обізнаний, нагадаю, що сакура — це японська вишня, що цвіте, а не плодоносить. її батьківщиною є країна, де сходить сонце — так називаємо Японію. Це декоративне дерево є символом культури цього народу, бо японці стверджують, що сакура приносить радість, щастя, успіх, довголіття.

Серед розмаїття екзотичних насаджень Володимир Мицкан показує і дуже рідкісне дерево — магнолію велико-листу. Її листя сягає 80–90 сантиметрів, а квіти — 25–30 см. Виростає до 25-ти метрів. Тепер магнолія великолиста цвіте і в Черганівці.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №19 від 12.05.2023 року

Share