На Косівщині відкрили притулок для внутрішньо переміщених людей

У селищі Кутах завдяки благодійному фонду «Карітас» і Кутській територіальній громаді облаштували прихисток для внутрішньо переміщених людей. У будівлі, збудованій ще у 1907 році, зможуть тимчасово проживати 80 переселенців.

На освячення притулку (шелтеру) приїхали Архиепископ і Митрополит Івано-Франківської Архиєпархії Кир Володимир Війтишин, протосинкл о. Роман Кіцелюк, о. Сергій Триф’як — директор «Карітас Коломия», Косівський декан о. Роман Іванюлик та священники Косівського деканату. Були також присутні заступниця Івано-Франківської обласної військової адміністрації Людмила Іванівна Сірко, голова Косівської районної військової адміністрації Наталія Дмитрівна Кучма, Кутський селищний голова Дмитро Михайлович Павлюк.

«Ми маємо бути єдині та цілісні. Зараз весь світ захоплюється відвагою, героїзмом українців, тим, як ми вперто відвойовуємо нашу землю. У Кутської територіальної громади сьогодні свято. Спільно з благодійним фондом «Карітас» облаштували для внутрішньо переміщених людей зручний шелтер, — наголосила Людмила Сірко. — Люди, які втратили житло через військову агресію росії проти України, проживатимуть тут до часу повернення у свої оселі. Ми всіляко допомагатимемо їм, щоб вони комфортно тут почувалися. А територіальні громади нашої області, міжнародні організації зосереджують кошти для надання їм найнеобхіднішої допомоги».

Зауважимо, що для реконструкції шелтеру запрошували архітекторів, які розробили планування, що забезпечує збереження історичної цінності приміщення. Працювали над проектом 25 фахівців. Ініціатива стартувала ще у квітні. Кошти для ремонту надав благодійний фонд «Карітас Україна» та Український гуманітарний фонд.

Ремонт приміщення тривав протягом трьох місяців. Було проведено величезну роботу — замінено конструкції даху, виконано багато внутрішніх робіт. У шелтері є два поверхи та підвальне приміщення із захисним укриттям. Для переселенців облаштовано 12 кімнат. Кожну кімнату шелтеру обладнали санвузлом заради комфорту нових мешканців. Обладнано також кухню, пральню, проведено благоустрій території.

Тут працюватимуть психолог і соціальні працівники, які допомагатимуть переселенцям. Зауважувалося, що цей проект покликаний допомогти внутрішньо переміщеним людям. Саме тут забезпечуватимуться всі умови для надання допомоги громадянам похилого віку.

За повідомленням Косівської РВА та Кутської селищної ради.

Share