Косівська кераміка торує свій шлях

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття 8 вересня стартувала виставка знаменитої косівської мальованої кераміки.

Сертифікований Радою Європи маршрут спрямований на надання цінності культурній спадщині Гуцульщини. Тут представлені твори відомих майстрів гончарного мистецтва XIX—XX століть та сучасних митців.

«В експозиції відтворено історичний європейський шлях виставок косівської кераміки, формування та заснування мистецько-промислових шкіл, підтримку народних майстрів, промислів і мистецьких осередків, — інформує генеральний директор музею Ярослава Ткачук. — Прагнемо, щоб виставка стала платформою для зустрічей влади, бізнесу, народних майстрів, професійних художників, мистецьких шкіл, громадських організацій та музейників».

У музеї наголошують, що в часи війни багато працівників та загалом українців, крім основної роботи, задіяні у волонтерстві задля прискорення Перемоги над рашистським окупантом. Та збереження, розвиток і популяризація національної культури є одним із пріоритетів в умовах гібридної війни.

«Косівська мальована кераміка — один із найзнаковіших брендів Івано-Франківщини, оскільки представлена в репрезентативному списку ЮНЕСКО як нематеріальна культурна спадщина України, а сам національний музей з ініціативи Ради Європи прийнятий до міжнародної Асоціації «Європейський шлях кераміки», — підкреслює Ярослава Ткачук.

Приміром, 1—4 вересня музейники презентували цю унікальну та самобутню народну культуру України на Другій Генеральній Асамблеї з нагоди VII Міжнародного фестивалю та ярмарки кераміки Argilla Italia у Фаєнці. Представники філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Богдана та Вероніка Фаштрига побували на цій події на запрошення керівництва Асоціації «Європейський шлях кераміки» та за сприяння Івано-Франківської облвійськадміністрації.

Маршрут об’єднує Німеччину, Іспанію, Францію, Італію, Нідерланди, Португалію, Великобританію, Туреччину, а відтепер і Україну.

Довідково: Європейський шлях кераміки — це культурний маршрут, сертифікований Радою Європи у 2012 році. Він спрямований на надання цінності культурній спадщині, пов’язаній із виробництвом кераміки та її давніми традиціями, створення сталої та конкурентоспроможної туристичної пропозиції на основі не лише мистецьких творів і колекцій (майстерень і музеїв), а й культурного та соціального розвитку, в якому ці дестинації жили протягом багатьох років.

Share