За матеріалами СБУ судитимуть ще трьох колаборантів з Луганщини та Херсонщини

Слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області скерували до суду нові обвинувальні акти щодо викритих спецслужбою колаборантів з Луганської та Херсонської областей.

Зокрема, за матеріалами СБУ судитимуть колишню директорку Центру культури Новопскова Луганської області. Вона добровільно виявила бажання співпрацювати з окупантами та була призначена на посаду виконувачки обов’язків «начальника відділу культури» т. зв. «адміністрації Новопсковського району ЛНР».

У квітні колаборантка організувала та провела пропагандистський захід під назвою «Єдінство Донбаса» з нагоди отримання гуманітарної допомоги від рф. На концерті вона виголосила промову на підтримку «руського міра» та пообіцяла, що й надалі буде підтримувати окупантів.

Також слідчі СБУ передали до суду обвинувальний акт стосовно «начальниці відділу молоді і спорту» т.зв. «адміністрації м. Антрацит і Антрацитівського району ЛНР». На посаді в окупаційній адміністрації колаборантка підтримує контакти з бойовиками, каральними органами та посадовими особами окупаційних адміністрацій так званих «Л/ДНР», організовує численні масові заходи.

Серед іншого, вона брала участь у публічній зустрічі з т. зв. «учасниками захоплення СБУ та руху руская вєсна», де виступила з промовою на тему глорифікації та героїзації бойовиків. Після початку повномасштабного вторгнення організовує збір допомоги для незаконних збройних формувань т.зв. «ЛНР».

Крім того, слідчі СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього чиновника з Каховки Херсонської області, який добровільно співпрацює з окупантами.

Після захоплення Каховки російськими військами зрадник добровільно обійняв посаду «головного спеціаліста відділу економіки» в окупаційній адміністрації держави-агресора. До окупації колаборант працював адміністратором у Дозвільному центрі та обіймав посаду головного спеціаліста відділу економіки і розвитку Каховської міськради.

Крім виконання своїх «обов’язків» у незаконних органах влади, колаборант займається публічною діяльністю, пов’язаною з популяризацією та підтримкою російської політики на тимчасово окупованих територіях України. У якості посадовця та представника окупаційної влади він брав участь у політизованому масовому заході на підтримку держави-агресора, де разом з іншими зрадниками крокував під червоними прапорами з «георгієвською» стрічкою.

Колаборанти обвинувачуються у добровільному зайнятті посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, тобто у злочині, передбаченому ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За вчинене на них очікує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share