Відповідальність за вчинення крадіжки у воєнний час

Крадіжки чужого майна завжди були найпоширенішими злочинами серед усіх діянь, за які передбачено кримінальну відповідальність.

Частиною четвертою Кримінального кодексу України передбачено, що крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, тягне за собою більш суворе покарання. Всі крадіжки на території нашої країни з 24 лютого 2022 року вважаються такими, що вчинені в умовах воєнного стану, а це означає, що особам, охочим до чужого майна, тепер доведеться провести у місцях позбавлення волі вже від п’яти до восьми років.

Після 24 лютого Косівська окружна прокуратура скерувала до суду 11 обвинувальних актів за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України: вчинення крадіжки чужого майна в умовах воєнного стану. Ще шість таких проваджень перебуває у провадженні слідчого відділу Косівського районного відділу поліції.

Так, працівники поліції затримали раніше неодноразово судимого чоловіка, який вчинив серію крадіжок, поєднаних із проникненням у приміщення магазинів, розташованих у м. Косові. Наразі молодику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, а саме: таємне викрадення чужого майна (крадіжк), поєднаному з проникненням у інше приміщення, вчиненому повторно в умовах воєнного стану.

Стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове слідство триває.

Тому перед тим, як брати щось чуже, треба ретельно подумати про наслідки.

Анатолій Лукашенко,
заступник керівника Косівської окружної прокуратури.

Share