Ілля Боєчко залишився вірним Батьківщині

Минулого тижня Косівщина вкотре отримала страшну звістку з фронту. У Донецькій області, виконуючи бойове завдання, у бою за Батьківщину, її свободу і незалежність загинув уродженець Малого Рожина Кутської територіальної громади Ілля Боєчко.

Спочатку тіло загиблого Героя зустрічав Косів, де вже традиційно вшановують пам’ять усіх загиблих на війні захисників. Після молебня на майдані Незалежності у Косові скорботний кортеж попрямував до Тюдова, де останні роки разом із своєю сім’єю жив Ілля. Проводжали в останню дорогу воїна-Героя у суботу, 20 серпня. Цього дня віддати шану і честь славному захисникові прийшли рідні і близькі, військові, представники влади, сусіди і просто знайомі, жителі з навколишніх сіл. 20 серпня в Кутській територіальній громаді оголосили Днем жалоби.

24 червня Іллю Боєчка мобілізували до лав ЗСУ. Служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. А вже 15 серпня він загинув унаслідок артилерійського та мінометного обстрілу. Отримав поранення, несумісні з життям, поблизу населеного пункту Яковлівка Донецької області.

Ілля Боєчко народився 2 серпня 1979 року в селі Малому Рожині в сім’ї Василя і Басилини Боєчко. Навчався у Малорожинській школі. У 1997 році його призвали на службу в армію. Згодом зустрів свою дружину Стефанію, разом з якою дали життя двом донечкам – Наталії і Вікторії. За своє коротке земне життя Ілля побудував будинок, ростив, виховував, допомагав здобувати освіту своїм кровинкам-донечкам.

Йому б ще жити і жити… Але у наше життя увірвалася страшна війна. Ілля став на захист Батьківщини. Йому було кого захищати. Шкода, що він так і не дочекається онуків, вже не побачить, як вони будуть бавитися і бігати на подвір’ї біля будинку. Він вже ніколи не почує: «Татку, ви як?», не буде радіти і плакати, не піде до церкви… А ще зовсім недавно, у день свого ангела-хоронителя Пророка Іллі, стояв на службі Божій у рідному храмі і просив у Бога перемоги і миру для України.

У військовослужбовця Іллі Боєчка залишилася вдовою дружина, осиротіли донечки, за ним плаче і сумує вся рідня. Не хочеться вірити, що так рано він покинув цей світ.

Знаю, що для всіх він залишиться Героєм, який самовіддано і щиро захищав наші з вами цінності. Ілля заплатив найдорожчу ціну за це. Він загинув смертю Героя і хай навічно ним залишиться у наших серцях.

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №34, 26.08.2022 року

Share