Відправ монети на фронт

Стартувала благодійна акція Національного банку «Смілива гривня»

Національний банк України ініціював проведення благодійної акції «Смілива гривня». Протягом наступних трьох місяців в Україні триватиме збір монет номіналами 10,50 копійок та 1,2,5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних сил України.

Мобілізація коштів для підтримки Збройних сил України є одним із пріоритетних напрямів у роботі НБУ з початку війни. 24 лютого Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для допомоги українським захисникам. Кошти на нього надходять як від громадян та підприємств України, так і від міжнародної спільноти. За п’ять місяців від початку повномасштабної війни на цей рахунок перераховано понад 20 мільярдів гривень. Проте війна триває, і підтримка для Збройних сил України зараз потрібна, як і в перші дні війни.

Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Цікаво, що 5 млрд грн — це приблизно 70 сучасних безпілотників ВАУРАКТАК, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню НІМАРЗ, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків і лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

Отже, з 1 серпня до 31 жовтня 2022 року кожен громадянин зможе долучитися до акції, зібрати монети і принести їх у відділення АТ «Ощадбанк» та АТ «ПУМБ» за місцем свого проживання чи перебування. Можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах. Об’єднані зусилля українців здатні творити дива та допомагати українській армії долати ворога.

«Ощадбанк без вагань долучився до ініціативи Національного банку з проведення благодійної акції «Смілива гривня» на підтримку Збройних сил України. Ми маємо досвід проведення подібних масштабних заходів, як-от минулорічна акція «Монетки дітям», коли школярі приносили до наших відділень монети номіналом 25 копійок для допомоги онкохворим дітям. Назва цьогорічної акції «Смілива гривня» — дуже символічна. Сміливість стала для України й українців тією рисою, що наближає нашу перемогу у війні, і справа кожного наразі — зробити все для цього. Кожен внесок важливий», — зазначив заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Антон Тютюн.

«ПУМБ долучився до акції «Смілива гривня», бо сміливість допомагає нам вистояти у цій війні. Відсьогодні монети стають ще однією нашою спільною зброєю. Ми чекаємо на всіх охочих здати монети на потреби українських військових у відділеннях банку по всій країні. Невелику кількість монет можна розмістити в благодійній скриньці/інкасація скриньки проводитиметься в міру її наповнення протягом дня. Велику суму в монетах можна перерахувати без комісії через касу банку для подальшого її перерахування на спецрахунок НБУ. Ми разом — надійний тил для наших воїнів. Робіть свій внесок у перемогу!», — наголосив директор департаменту інкасації та грошового обігу ПУМБ Андрій Бодян.

Тож сміливо здавайте монети до банків, а Національний банк разом із партнерами передасть вашу сміливість відважним українським воїнам.

Банки:партнери акції: Ощадбанк та ПУМБ. Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції зазначені на сайті «Смілива гривня».

За повідомленням районної військової адміністрації.

Share