Державності без незалежності не буває

28 липня Україна вперше відзначила День української державності. З цієї нагоди урочистий захід відбувся і в м. Косові. Святкове дійство провели на міському майдані Незалежності.

День української державності встановлено згідно з Указом Президента України 24 серпня 2021 року, в день 30-річчя Незалежності України. Дату вибрано невипадково, вона має історичну прив’язку — з Днем хрещення Київської Русі-України та Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Отож, маємо не 31 рік, а понад тисячу років державотворчого досвіду, який бере початок з часів Київської Русі. Це свято утверджуватиме зв’язок українців багатьох поколінь. Проте ще рік тому ніхто не міг подумати, що відзначати його будемо в умовах війни.

В урочистостях, що проходили на майдані Незалежності, брали участь керівники району, міста, військовослужбовці, волонтери, працівники установ, підприємств, громадськість. Ведучі заходу — Оксана Шкрібляк (м.Косів) і Артем Ковягін (зі сходу України) розповіли, що нашій державі не 31 рік, а понад тисячу років. 1034 роки тому відбулося хрещення Київської Русі. Ця подія стала початком розвитку духовного життя народу і вивела ЇЇ у ранг великих європейських держав.

Представникам нового покоління, яке народилося і зростає у нинішній вільній, незалежній державі, надали право підняти Прапор України. Священники відслужили молебень за Україну. Представники духовенства та всі присутні спільно помолилися за мир, єдність і державу, щоб Бог відвернув страшну загрозу, дав благословення нашим захисникам. Вшанували також пам’ять тих, хто міг би ще жити.., якби не ця війна.

Голова райдержадміністрації — керівник районної військової адміністрації Наталія Кучма, голова районної ради Зеновій Томащук, заступник Косівського міського голови Володимир Петричук у вітальних словах зазначили, що цьогоріч ми вперше святкуємо День української державності. У цьому святі закладені тисячолітні традиції.

Українська державність — це історія нашого народу. Його мова, культура, національна ідентичність, генетичний код. На жаль, відзначаємо у жорстокий для країни час. Збройні сили України зараз гідно відстоюють нашу незалежність.

Голова РДА-РВА Наталія Кучма вручила вітального листа настоятелеві церкви Пресвятої Тройці, що в с.Шепоті, митрофорному протоієрею, о. Іванові Петращуку з нагоди 25-ліття священної хіротонії.

День української державності нас має об’єднати, щоб ми всі разом розбудовували й утверджували нашу державу. У цей день українці дякують усім, хто боронить нашу землю і незалежність на передньому краї, дає відсіч агресору на фронті, хто працює на нашу спільну перемогу в тилу.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №31, 5.08.2022 року

Share