Косівщина проводжала миколаївця, як рідного сина

За інформацією Косівського територіального центру комплектування та соці­альної підтримки (військкомату), після 24 лютого цього року понад 220 чоловіків-переселенців, які привезли на Косівщину своїх рідних, пішли воювати на фронт.

У той день, 6 липня, під час прощання із загиблим Героєм на майдані Незалежності в м. Косові плакало небо.

7 липня яворівчани та жителі Миколаївщини провели в остан­ню дорогу Захисника Батьківщи­ни — Сергія В’ячеславовича Дяденко.

Він народився 27 травня 1988 року в селищі Первомайське Ми­колаївського району Миколаїв­ської області. Закінчив Первомайську за­гальноосвітню школу І-ІІІ ступе­нів.

Навчався у Державному про­фесійно-технічному навчальному закладі «Миколаївський профе­сійний ліцей», де здобув професії слюсаря з ремонту автомобілів та електрозварника. Став від­мінним фахівцем, майстром сво­єї справи. Не боявся труднощів, обирав важку роботу. Маючи «зо­лоті руки», пішов працювати на будівництво.

Був працьовитим і з добрим серцем, часто допомагав друзям.

24 лютого, коли розпочався повномасштабний наступ воро­га на Україну, коли в Миколаїв­ській області почалися обстріли та жорстокі бої, Сергій вирішив відвезти своїх рідних у безпечне місце.

22 квітня сім’я приїхала та оселилася у нашому Яворові — у комунальному закладі для внутрішньо переміщених осіб. Батьки Сергія теж допомагали наблизити перемогу — плели маскувальні сітки для військових.

Переконавшись, що мама і батько в спокійному місці, 18 травня Сергій пішов захищати Батьківщину. Повернувся на схід України. Був справжнім патріотом своєї держави, любив рідну зем­лю, тому і виявив готовність захи­щати незалежність України.

Служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді у складі Сухопутних військ Збройних сил Украї­ни в селі Долина Слов’янського району Донецької області. Допо­магав санінструкторам надава­ти першу медичну допомогу при бойових ушкодженнях і виносити поранених з поля бою.

У результаті ворожих обстрілів Сергій загинув 2 липня. Від­дав найцінніше — своє життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Поховали Героя з Миколаїв­щини у нашому селі Яворові, що є доказом і символом того, що схід і захід України разом, що країна єдина та нероздільна.

Велика шана і подяка батькам Сергія — В’ячеславу Васильовичу та Ользі Петрівні за те, що народили та виховали справжнього патріота нашої держави.

Велика шана і подяка Герою — Сергію Дяденку, який боровся і віддав життя за Україну, за май­бутнє своїх синів — Едуарда та Іванка, за наше майбутнє.

Віримо, що Господь відкрив перед ним двері раю, бо пішов він на небо нескореним…

Вічна пам’ять! Слава Героям! Герої не вмирають!

Від громади — Віта Копильчук, староста Яворівського старостинського округу.

Сотні косів’ян прийшли на майдан Незалежності у Косові, щоб гідно провести в останню земну дорогу Героя Сергія Дяденка — сина Миколаївщини, а тепер — уже й Косівщини.

«Гуцульський край», №28, 15.07.2022 року

Share