Командира бригади ворожих артилеристів засуджено на 15 років за матеріалами СБУ

За матеріалами контррозвідки Управління СБУ в Івано-Франківській області військового командира високого рангу бойовиків засуджено до 15 років позбавлення волі в порядку спеціального судочинства.

Йдеться про полковника Ігоря Сидоренка, комбрига «окремої артилерійської бригади особливого призначення 2 армійського корпусу народної міліції ЛНР».

Сидоренко Ігор Володимирович, уродженець Луганська, 1969 р. н., є одним із перших бойовиків, котрі створювали артилерійські підрозділи незаконних збройних формувань на окупованій території Луганщини.

Восени 2014 року російський уряд сформував «2 армійський корпус народної міліції ЛНР». Командувачем став громадянин росії, начальник штабу 58 армії південного військового округу рф генерал-майор Сергій Кузовлєв. На Луганщині він користувався документами прикриття на ім’я «Сергій Ігнатов».

Окрему артилерійську бригаду у структурі цього армійського корпусу очолив Олександр Бабічев. Ігор Сидоренко спочатку був заступником командира цієї бригади у званні підполковника, а згодом – командиром у званні полковника.

Упродовж 8 років війни і по даний час Ігор Сидоренко безпосередньо командує бойовими діями, які артилерійська бригада веде проти Збройних сил України. Він віддає накази на ведення вогню, переміщення на позиції, забезпечує взаємодію бригади з іншими військовими підрозділами, підтримує функціональність підрозділів бригади та її боєздатність.

Ігоря Сидоренка заочно засуджено до максимального терміну позбавлення волі, передбаченого статтею 258-3 Кримінального кодексу України. За участь у терористичній організації та сприяння її діяльності йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області, обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

Share