У Косові освятили новий хрест

Минулої неділі у Косові освятили новозбудований пам’ятний хрест. Його встановили на роздоріжжі вулиць Гоголя та Міцкевича.

Подія відбулася після недільної Літургії, за участю чисельної парафіяльної церковної процесії. Хрести на роздоріжжях вважають святинею, знаменням Сина Божого. Перехожі вклоняються їм, хрестяться, промовляють найсильнішу, найкращу і найкоротшу молитву: «В ім’я Отця, і Сина, і святого Духа. Амінь».

Настоятель храму святого Василія Великого, отець-декан Роман Іванюлик, який проводив чин освячення, розповів: «Ще два роки тому до мене підійшов один парафіянин і сказав, що має бажання і мрію щось зробити для Косова. Але зробити пам’ятну річ, яка залишиться не тільки нам, але й майбутнім поколінням. Ідея, яка два роки тому народилася — за два тижні зробилася».

Місце, де поставили новий металевий хрест, справді намолене і має символічну історичну цінність. Попередній дерев’яний хрест зі скульптурним зображенням розп’яття Ісуса Хреста встановили 30 років тому, на початку незалежності нашої держави. Він прогнив у основі кріплення, нахилився.

— Цей новий хрест — як символ нової непереможної України, — наголосив у своїй промові священник о.Роман. — Помолімося за наших воїнів, за нашу спільну перемогу. Наша молитва буде прийнята і благословенна Богом.

Кошти на встановлення пам’ятного хреста поофірував Володимир Гонтарюк, а виготовив його майстер з обробки металу Роман Романюк. Це їхня пожертва на славу Божу і на користь парафії церкви святого Василія Великого.

Текст і фото Ігоря СУСАКА.
«Гуцульський край», №25, 24.06.2022 року

Share