«Постачальник останньої надії» на ринку газу Прикарпаття: що потрібно знати клієнтам ТОВ «Івано-Франківськгаз збут»

З 1 травня побутових клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» автоматично перевели до «Постачальника останньої надії» (ПОН). Функцію ПОН виконує ГПК «Нафтогаз України». Наразі населення отримує газ за пільговою ціною від ПІК «Нафтогаз України».

У зв’язку з останніми подіями, чимало споживачів не розуміють, на які рахунки необхідно сплачувати за отриманий енергоресурс.

Варто зазначити, що комерційні банки отримують інформацію щодо нарахувань за комунальні послуги, у тому числі за спожитий природний газ, прямо від постачальників цих послуг. Вся інформація, яка завантажується у банківський додаток, є верифікованою. Якщо споживач отримав рахунок від ТОВ «Івано-Франківськгаз збут», це означає, що він має заборгованість перед компанією, і її необхідно погаснути.

Незважаючи на те, що споживача обслуговує інша компанія, угода про обслуговування з попереднім постачальником залишається чинною, поки клієнт повністю не розрахується за спожитий газ. До того часу він отримуватиме рахунки від двох постачальників — від попереднього з наявним боргом, і від нового — з розрахунками за спожитий газ у попередньому місяці.

Як пояснив директор ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» Юрій Пилипів, якщо споживач, у зв’язку зі скрутною ситуацією, не може погасити борг одразу — можна підписати договір реструктуризації.

«Станом на 30 квітня побутові клієнти ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» заборгували компанії за спожитий газ понад 911 мільйонів гривень. Наразі до боржників не застосовуємо жодних штрафних санкцій. Однак люди мають усвідомити, що вони повинні сплатити за отриманий ресурс. У нас, як постачальника, залишається право стягнути заборгованість у судовому порядку. Щоб уникнути перспектив судових позовів та втрати субсидій, краще вирішувати питання у переговорному процесі», — зазначив Юрій Пилипів.

Також у компанії спростували інформацію про банкрутство. Сьогодні керівництво ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» продовжує вести перемовини щодо закупівлі для населення природного газу за пільговою ціною.

Одночасно ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» сумлінно виконує свої зобов’язання із забезпечення енергоносіями юридичних осіб.

«Незважаючи на воєнний стан, в Україні функціонує ринок енергоресурсів, ми вільно закуповуємо їх за ринковими цінами і реалізуємо юридичним особам. Запроваджені Кабінетом Міністрів України обмеження в сегменті постачання газу населенню жодним чином не впливають на роботу ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» у бізнес-сегменті», — відзначив Юрій Пилипів.

За повідомленням Косівської районної військової адміністрації.

Share