Кримінальний огляд за тиждень

2 червня дізнавачі Косівського районного відділу поліції за поданнями Косівського районного сектору ДУ «Центр пробації» розпочали два кримінальні провадження за ст. 389 ч.2 (ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських і виправних робіт) Кримінального кодексу України відносно 34-річного мешканця Кутської територіальної громади та 31-річного жителя Космацької територіальної громади. Чоловіки, будучи засудженими Косівським районним судом за вчинення крадіжок до покарання у вигляді громадських робіт, ухилились від його відбування. Тепер їм загрожує покарання у вигляді арешту до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

6 червня на лінію «102» надійшло повідомлення від 33-річної мешканки Рожнівської територіальної громади про те, що невідомі особи через вікно проникли в будинок хх батьків, в якому ніхто не проживає, звідки викрали електроінструменти та побутову техніку. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що в період часу з 4 травня по 6 червня 2022 року невідома особа відтиснула віконну раму, проникла до приміщення житлового будинку, звідки викрала дві шліфувальні машинки, блендер та ОУО-програвач. За фактом крадіжки слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи з метою встановлення особи, яка вчинила злочин.

7 червня до Косівського РВП звернулася керуюча магазину в м. Косові. Вона заявила про те, що при перегляді камер відеонагляду виявила, що 6 червня невідома особа вчинила крадіжку косметичних засобів на загальну суму 1559 гривень. Під час проведення розшукових заходів оперативники встановили, що крадіжку з вітрини магазину вчинила 35-річна жителька Київської області, яка проживає у Кутській територіальній громаді. За фактом крадіжки слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 185 ч.4 Кримінального кодексу України. За крадіжку у воєнний час їй загрожує покарання від 5 до 8 років позбавлення волі.

 

На території району розпочались оперативно-профілактичні заходи «Мак»

Мета заходів — виявлення і знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків. Працівники поліції проводять відпрацювання щодо виявлення осіб, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати.

Профілактичні заходи триватимуть до 23 вересня 2022 року. Правоохоронці зосереджують увагу не лише на викритті осіб, які незаконно культивують нарковмісні рослини. Правоохоронці працюють також над недопущенням витоку наркосировини з об’єктів легального культивування у незаконний обіг.

Нагадуємо: чинним законодавством заборонено незаконне вирощування маку та конопель.

У разі виявлення незаконних насаджень снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин, власнику загрожує адміністративна відповідальність (стаття 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За незаконний посів понад 100 рослин маку чи понад 10 рослин конопель законодавством передбачена кримінальна відповідальність (стаття 310 Кримінального кодексу України).

Посіви маку на території держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Тож правоохоронці закликають громадян не бути байдужими і повідомляти про відомі їм насадження наркотичних рослин до відділу поліції або на лінію «102».

Косівський РВП ГУНП.

Share