Загомоніла дітвора — і Кутська художня школа їм. І. Брошкевича в одну мить наповнилася дитячим гомоном, усмішками

Присутніх учасників свята благословив о.Михайло, настоятель храму Св. Антонія Падевського і Володимира Великого у Кутах.

Дітей радо привітали представники Кутської селищної ради: заступник голови А.І.Василькевич, секретар ради С.В.Колотило, начальник відділу бухгалтерського обліку, головний бухгалтер Є.В.Гелевич, начальник відділу служби у справах дітей В.В.Андрусяк, головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту О.І.Яремчук і працівниця ювенальної поліції Косівського відділу поліції Д.В.Ватаманюк, а також інші гості свята.

Викладачі та вихованці Кутської художньої школи ділилися своїм творчим досвідом із дітками, які цього дня завітали до нашого навчального закладу, а це — діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах й ті, яких війна змусила тимчасово покинути свої домівки.

Юні гості знайомилися з нашою школою, малювали тематичні картини, висловлюючи в них подяку і свої побажання захисникам України! Ці дитячі рукотвори згодом передадуть воїнам на передову.

Час від часу вихованці Кутської художньої школи теж готують такі малюнки і разом з гостинцями відправляють їх нашим захисникам.

Міжнародному дню захисту дітей ми присвятили і Перший відкритий конкурс для дітей і молоді з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Любіть Україну, як сонце любіть», підсумки якого підбили того ж дня.

У конкурсі взяли участь юні таланти Кутської громади, а також їхні обдаровані ровесники з Верховинської і Снятинської територіальних громад. Малюнки дітей вражали глибоким змістом, цікавою колористикою і багатою творчою фантазією.

У нашому навчальному закладі займаються також діти, яких війна змусила залишити рідні домівки. Під час свята їм подарували книжки «Коник-гуцулик» Миколи Близнюка, придбані за кошти благодійників. А як багато цікавості було в дитячих очах під час знайомства з художницею Ольгою Яремчук — авторкою ілюстрацій до багатьох книг сучасних авторів, зокрема й відомого дитячого поета М.І.Близнюка.

А ще було приємно познайомитися із Арсенієм, Софійкою і Даринкою із Києва, Улянкою з Харкова, Алісою з Ізюма, Василинкою з Дніпра та Матвієм — сином захисника України Михайла Тимчука, мого колишнього учня.

Пишаємося підростаючим поколінням щирих українців! Не дарма кажуть, що діти — це наші квіти! Цьогорічний Міжнародний день захисту дітей у нашій школі запам’ятається нам дитячими посмішками, теплими і чуйними побажаннями, творчими досягненнями та приємними враженнями.

На завершення свята дітей пригостили смаколиками, соком, какао та морозивом від благодійників і небайдужих громадян.

Дякуємо керівниці підрозділу волонтерського центру № 2 «Черемош» на Гуцульщині Марії Тепленіній за соки та какао, волонтеру Михайлові Гурею — за морозиво, Сергієві Постилову (ГО «Сильно») — за канцтовари. Дякуємо всім, хто нам допомагає!

Теплом людських сердець і проявом Доброти, Уваги і Поваги можна зробити світ добрішим, хоча б навколо себе. А з маленьких справ починаються великі зміни — зміни на краще майбуття, яке треба захистити.

І саме тепер наші доблесні і мужні воїни — захисники України виборюють це краще майбуття для всієї нашої Батьківщини! Слава Богові й Україні! Героям слава!

Марія Михайлишин,
директорка Кутської художньої школи ім. І. Брошкевича.

«Гуцульський край», №23, 10.06.2022 року

Share