Мирне небо — щасливі діти!

Життя українців розділилося на до і після 24 лютого. Розпочалися тривожні дні… Війна зруйнувала всі плани і задуми українців. Але життя продовжується.

До директорки Космацької школи мистецтв Ганни Петрівни Палійчук зателефонував одногрупник з Канади, який попросив допомогти дітям з Харкова, котрі перебувають у Ворохті, у санаторію «Смерічка». Вона зателефонувала до його родини, яка проживає в Україні, щоб дізнатися, що саме потрібно діточкам.

Найбільш необхідна була постільна білизна, але нею їх вже забезпечили.

Тоді Ганна Петрівна поспілкувалася з колегами і вирішила провідати цих дітей. Зібрали гостинці, підготували розважальну програму і вирушили до Ворохти.

Зустріч була надзвичайно емоційною. До космачан підходили, діти простягаючи рученята і вигукуючи: «Мамо». Пригортаючи до себе сиріток, у жінок з очей котилися сльози. Серед дітей є чимало з різними вадами розвитку.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей хореографиня Т.М.Клапцуняк, вокалістка Д.І.Вінтоняк, завідувачка народного відділу М.П.Луцяк, викладачка хору С.Ю.Мохнатчук і директорка Г.П.Палійчук підготували для них особливу програму.

За кошти переселенки з Києва, яка ще тоді проживала у нашому районі, а це — 1,5 тис.грн, купили іграшкові музичні інструменти, повітряні кульки. Також колектив зібрав кошти на пальне та гостинці. Для дітей від 2 до 14 років організували концертну програму та розважальні ігри. Вихованці «Смерічки» танцювали, співали, брали активну участь у конкурсах, їхній радості не було меж. З ними були вихователі з Харкова і місцеві, які щиро дякували гостям за прекрасно проведений час.

Ця поїздка була третьою. Колектив Космацької школи мистецтв планує і надалі відвідувати таких щирих і милих дітей.

Вони прощалися з діточками, а серце розривалося від болю. Слово «мама» ще довго відгукувалося, а перед очима були схвильовані обличчя сиріток. Ганна Петрівна, ледь стримуючи сльози, розповідає про ці поїздки. Вона знає, що на них чекають діти, тому і надалі будуть їх провідувати.

Вікторія Кушнірчук.
«Гуцульський край», №23, 10.06.2022 року

Share