Вечорниці у ЦДТ

Андріївські вечорниці – одна із найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.

За часів наших дідусів та бабусь вечорниці були одним із найпопулярніших заходом серед молоді. Адже не було ні інтернету, ні соціальних мереж і вечорниці були дуже вигідним місцем, де можна було знайти собі пару чи позалицятись.

Незважаючи на те, що з кожним роком стародавні традиції наших предків забуваються і не продовжуються молодим поколінням, все таки залишається маленький відсоток тих, кому цікаво вивчати та успадковувати традиції святкувань Андріївських вечорниць.

У день Святого Андрія Першопокликаного у Косівському центрі дитячої творчості відбулося справжнє народне фольклорне дійство за участю юних обдарувань та дорослих майстрів сцени. В аудиторії панували гарний настрій та неповторна атмосфера.

Яскраве дійство відкрили вихованці фольклорної студії «Едельвейс» (керівник – Надія Кіт) колоритною постановкою «Різдво у війну», яка розкриває тему очікування матері сина у різдвяну ніч і врешті стається диво – син Роман повертається додому, це так було за сценарієм. Але дива бувають, під час дійства до зали зайшов наш працівник Роман Вацик – справжній наш герой! Сліз та емоцій ніхто не міг стримати… Для нас це було уже різдвяне диво!

Оксана Соколюк, психолог закладу виступила з цікавою темою про гендерні ролі жінок у нашому суспільстві.

Концертну програму продовжили учасники народного аматорського фольклорного колективу «Осіннє золото» (художній керівник – Зірка Романів), до речі, цьому колективу нещодавно виповнилося 35 років! Закохані у свою справу аматори показали гостям ЦДТ справжню дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів.

Сподіваємося, що традиції наших гуцулів ми не розгубимо і вони будуть передаватися з покоління у покоління ще багато років, а наші діти і учнівська молодь будуть із задоволенням вивчати та впроваджувати їх у життя в мирній, переможній, квітучій Україні!

Надя Кіт Павлюк

Share