Смачні та калорійні подарунки для фронтовиків
Христина та Ростислав Закревські з села Шепота — власники сироварні «Будз Баран» виготовили і передали для військових Збройних сил України 30 кілограмів сиру Сулугуні.
Варто зазначити, що Христина Закревська торік посіла перше місце в грантовому конкурсі й отримала 10000 доларів США для розвитку крафтової сироварні. Науково-дослідницька сільськогосподарська компанія надала три гранти на загальну суму 22000 доларів, щоб підтримати фермерок із сільської місцевості та сприяти розвитку місцевих громад Івано-Франківської, Вінницької та Київської областей.
На конкурс надійшло 120 заявок, з них вибрали 80. До першого етапу дійшли 25 учасників, та лише 16 допустили до захисту проектів.
Переміг проект Христини «Молоко — біле золото Карпат». Він спрямований на те, щоб дати змогу мешканцям рідного Шепота отримувати дохід від продажу надлишку якісного молока і забезпечити економічне зростання регіону.
Вл. інф.
Труднощі легше долати гуртом
Нещодавно жителі сіл Балинці та Трофанівка Заболотівської територіальної громади дізналися від Оксани Голець — учительки математики Балинецької школи про те, що в Косівській громаді бракує продуктів для переселенців, які живуть у навчальних закладах.
Селяни швиденько зібрали тонну картоплі та передали її сюди. Погодився безкоштовно поїхати і привезти вантаж пан Василь Дійчук з села ґорода. Пальне дала міська рада.
Наша громада може приймати та утримувати внутрішньо переміщених осіб, дякуючи передусім доброчинцям — як землякам, так і друзям-іноземцям. Вони забезпечують продуктами харчування і всім необхідним людей, яких війна змусила покинути рідні домівки. Неможливо було б налагодити цей процес і без допомоги людей, які працюють безпосередньо у школах, забезпечуючи роботу закладів тимчасового розміщення, без злагодженої роботи різних відділів міської ради.
Роман Печижак,
начальник відділу культури і туризму Косівської міської ради.
Форма для українських велетнів
Понеділок цього тижня розпочався з приємних сюрпризів. Чудова дівчина, косів’янка Лорна Ніжина, яку доля привела в Краків (Польща), передала для наших бійців дуже багато необхідних речей: тактичні рукавиці, турнікети та бандажі, беруші (для артилеристів), футболки (вони дуже швидко зношуються в умовах бойових дій), сухпайки та інше.
Особливо хочу подякувати за класну військову форму італійського виробництва. Варто пояснити, що в ЗСУ форменний одяг є, але бракує малих і великих розмірів. Якщо, наприклад, це взуття, то дефіцитними є розміри 38–40, відтак 45 та більші. А воюють різні українці: і дрібної комплекції, і велетні.
Форма, яку передала Лорна, відповідає усім натівським стандартам, і вона —великих розмірів — 54-го, 56-го та 58-го.
Ми більше двох тижнів шукали кілька таких великих комплектів… А вчорадю проблему було вирішено. Навіть запитали наших бійців, чи є серед їхніх побратимів такі велети. Виявилось — є, і немало.
Хочу від імені всіх воїнів і нашої команди щиро подякувати тобі, Лорно, за такий вагомий внесок для нашої Перемоги! Хай Господь сторицею віддячить тобі за добро та підтримку.
Святослав Костинюк,
перший заступник Косівського міського голови.
«Гуцульський край», №22, 3.06.2022 року