Допомогу повезли у Катюжанку

Від косівської церкви святого Василія Великого на початку тижня вже вкотре відправили гуманітарну допомогу на Київщину. Продукти харчування та речі першої необхідності цього разу повезли в с. Катюжанку.

М’ясні закрутки, різноманітні консерви, крупи, хліб, картоплю, олію, оцет, солодощі — це те, що принесли люди на 14 годину понеділка на подвір’я церкви. Цей> перелік далеко не повний. Подбали й про корм для котів і собак. На багатьох картонних ящиках написали, які там продукти. Чимало пакунків благодійники сформували суто для однієї чи двох сімей. Парафіяни дружно завантажили все в буса й благословили волонтерів у далеку й нелегку дорогу.

«Катюжанка — це село у Вишгородському районі, за 50 кілометрів від Києва, яке пережило окупацію. Поруйноване російськими військовими, зазнало вбивств, грабежів, 53 підірвані мости село відрізане від зовнішнього світу», — стверджують волонтери.

Минулого тижня віряни церкви зібрали чотири тонни продуктів і відправили в міста Бучу та Ірпінь. Допомогу спрямували захисникам міст-героїв і цивільному населенню, яке залишилося мешкати там. Косівчани також доправили військовим куплений автомобіль швидкої допомоги, укомплектований необхідним сучасним медичним обладнанням. Зараз на передовій «швидка». працює цілодобово.

А на прохання настоятеля . храму святого Василія Великого, отця-декана Романа Іванюлика, Богдан Фединський привіз зі США і передав парафії два біноклі вартістю по дві тисячі доларів кожний. Цю благодійну допомогу зорганізували косівчани, які живуть в Америці.

— Така оптика дуже необхідна військовим, — розповідає священник: — Біноклі відправили для потреб ЗСУ.

Усім, хто жертвує у такий важкий і критичний для України час, о.Роман висловлює вдячність і каже: «Якщо ви даєте від себе, у вас ніколи не зменшиться».

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №15, 15.04.2022 року

Share