Відродимо сільську господарку

Звернення до жителів та органів місцевого самоврядування Гуцульського краю.

Протягом останніх років, у зв’язку з позитивними змінами у забезпеченні населення через, торгову мережу та ринки необхідними сільськогосподарськими продуктами громадського харчування, більшість громадян перестала вирощувати ці продукти на власних присадибних ділянках. У зв’язку з російською агресією і війною на території України в недалекій перспективі можливе погіршення забезпечення продуктами харчування. Враховуючи те, що незабаром почнуться весняно-польові роботи, слід задуматися над тим, як ефективно використати наявні власні ресурси кожній сім’ї та родині.

Рекомендуємо зайнятися городництвом, відновити запущені городи та садити необхідні овочі, які можливо вирощувати в гірській місцевості: картоплю, буряк, моркву, капусту та інші. Слід звернути також увагу на відновлення тваринницької галузі. Для цього необхідно привести в порядок сінокоси та пасовища, відновити тваринництво. Йдеться про велику рогату худобу, вівчарство, свиней, а також сільськогосподарських тварин, які відносно швидко ростуть і розмножуються: кролів, птицю. Слід використовувати всі можливі резерви цієї галузі. Органам місцевого самоврядування необхідно сприяти жителям громад у придбанні насіння необхідних сільськогосподарських культур і молодняка тварин.

Не менш важливим питанням є створення механізму сприяння/компенсації витрат на пально-мастильні матеріали селянам, що підвищило б їхню зацікавленість у використанні більших посівних площ. Практичним також є підтримка кінної галузі, адже жива сила дозволить економити на невідновлювальних енергоносіях.

Добре було б також розробити механізм залучення внутрішньо переміщених осіб, які втратили у зв’язку із війною роботу, до обробки земельних ділянок, адже руки у цій справі ніколи не будуть зайвими.

Ці та інші господарські заходи допоможуть упередити можливі проблеми в забезпеченні продуктами харчування місцевого населення і вимушених переселенців з інших областей України під час війни.

Управа Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».
«Гуцульський край», №15, 15.04.2022 року

Share