У 2021 році СБУ на Прикарпатті системно викривала COVID-фальсифікаторів

Упродовж 2021 року Управління СБУ в Івано-Франківській області проводило комплексні заходи із запобігання та нейтралізації системних загроз у сфері охорони здоров’я громадян України.

Виявлено 5 груп осіб та окремих громадян, які займалися масовим виготовленням підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

Наразі:

  • у 4 кримінальних провадженнях організаторам та учасникам злочинних схем повідомлено про підозру;
  • у 1 провадженні готується повідомлення про підозру;
  • 2 справи слухаються у суді;
  • 1 зловмисника засуджено.

Зокрема, місцевий приватний підприємець-власник мережі турагенцій пропонував своїм клієнтам фейкові довідки про негативний результат ПЛР-тестування у складі пакету документів, необхідних для виїзду за кордон. Підробки імітували бланки двох загальноукраїнських медичних лабораторій. «Посвідчував» їх комерсант печатками медустанов та лікарів, які раніше відсканував.

Зловмиснику повідомлено про підозру. Матеріали, зібрані у ході слідства у межах кримінального провадження розпочатого за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, передано до суду.

https://bit.ly/3GTc93c

Передано до суду і обвинувальний акт щодо заступниці директора однієї з комунальних лікарень Івано-Франківської області. Зловмисниця незаконно вносила в електронну систему охорони здоров’я «eHealth» персональні дані осіб, котрі не пройшли щеплення, як нібито вакцинованих. Бажаючі сформувати для себе свідоцтво про вакцинацію в застосунку «Дія» на підставі неправдивих даних зверталися до віддаленої комунальної лікарні «за вакцинацією» з усіх регіонів країни.

https://bit.ly/3KI147t

Ще двоє зловмисників, які облаштували «офіс» у приміщенні однієї з туристичних агенцій регіону, підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 просто друкували, не вносячи даних в електронну систему охорони здоров’я «eHealth». Попри те, що брали за свої послуги 1.6 тис. грн, за рахунок значного «попиту» щотижня заробляли понад 30 тис. грн.

https://bit.ly/3GRqjSm

Отримав вирок суду лікар однієї з комунальних лікарень області. Зловмисник створював копії бланків ПЛР-тестів мережі медичних лабораторій зі списку МОЗ на комп’ютері у своєму робочому кабінеті. Фальшивки містили QR-код і були «засвідчені» підробленою «мокрою» печаткою та коштували 500 грн. Використовували їх, здебільшого українці для безперешкодного перетину державного кордону.

https://bit.ly/3Ktuoyd

Тривають слідчі дії для з’ясування усіх обставин та кола причетних осіб щодо викритої наприкінці року оборудки з фальсифікації міжнародних свідоцтв про вакцинацію. Лікар та медсестра однієї з лікарень самостійно і через посередників забезпечували фіктивними COVID-сертифікатами громадян, які бажали виїхати за кордон, але не хотіли проходити вакцинацію. Неправдиві відомості про щеплення потрапляли в електронну систему охорони здоров’я «eHealth».

Служба безпеки України попереджає, що за виготовлення та використання підроблених документів, у тому числі сертифікатів про вакцинацію від COVID-19, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Share