Призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги!

Інформуємо мешканців району, що Урядом прийнято постанову від 6.10.2021р. №1040, якою затверджено «Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

Відповідно до.зазначеної постанови, громадяни можуть звернутися до уповноважених органів, які приймають заяви про потребу в наданні соціальних послуг з догляду, про згоду надавати соціальні послуги та призначення компенсації на догляд щодо призначення компенсаційних виплат з догляду на професійній основі.

Виплати відповідної компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, здійснюють за рахунок коштів місцевих бюджетів. У Косівському районі це місцеві бюджети — Косівської міської ради, Кутської та Яблунівської селищних рад, Рожнівської і Космацької сільських рад.

Ця інформація буде особливо корисною для громадян, яким призначено в управлінні соціального захисту населення щомісячні компенсаційні виплати з догляду за перестарілими, що досягли 80-річного віку, та особами з інвалідністю 1 групи, оскільки, відповідно до постанови КМУ від 6.10.2021р. №1040 з 1 січня 2023 року всі компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови КМУ від 26.07.1996р. №832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян», будуть припинені!

Охочі, які будуть надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі, не повинні перебувати у трудових відносинах, не бути фізичними особами-підприємцями, не провадити незапежну професійну діяльність, не перебувати на обліку як безробітні, а також, пройти навчання з підготовки/перепідготовки основ догляду в регіональних центрах.

Василь РОПАР,
начальник управління соціального захисту населення Косівської РДА.

Share