Осінній призов — 2020

1 жовтня розпочинається осінній призов громадян України 1993–2002 років народження на строкову військову службу до Збройних сил України.

Одне з головних питань, яке хвилює строковиків та їхніх батьків, — чи відправлятимуть новобранців служити в зону ведення бойових дій?

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні бойових дій залучати заборонено. Виняток становлять лише контрактний, які повинні пройти спеціальне навчання, і лише після цього зможуть підписати контракт про службу у Збройних Силах України.

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2020 році?

Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначають щорічно Указом Президента України. Осінній призов 2020 року буде тривати з 1 жовтня до 30 грудня.

Який призовний вік?

На строкову службу призиватимуть осіб від 18 до 27 років.

Скільки часу служитимуть в армії?

Особи, які на час призову на строкову військову службу мають вищу освіту спеціаліста або магістра, служитимуть до 12 місяців, інші особи — до 18 місяців.

Згідно з законом, призовники, котрі отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути на призовну дільницю у вказаний у ній термін. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це також прописано в законі. Тобто, коли оголосять про початок нового призову в армію, призовникам надають 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Неявка можлива лише через поважні причини. А саме: стихійне лихо, хворобу, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважаються вагомими і можуть розцінюватись як ухилення від армії.

За ухилення від призову передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. За неявку у військкомат передбачене адмінпокарання у вигляді штрафних санкцій за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність передбачає обмеження волі терміном до 3-х років. У більшості випадків таке покарання є умовним, але буде судимість.

Хто має право на відстрочку від служби?

Треба зауважити, що всі, хто мають законні підстави для відстрочки, можуть отримати її без проблем. Головне — надати пакет відповідних документів.

Є декілька видів відстрочки: за сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, пов’язана із продовженням професійної діяльності.

Для деяких призовників строкова служба може стати початком кар’єрного росту, адже не всім одразу вдається вступати до вишів. Служба в армії — чудова альтернатива. Призовник отримуватиме зарплатню, пільги, за бажанням зможе продовжити службу, вступити до військової академії тощо.

Отож, якщо дозволяє стан здоров’я, є бажання — варто йти на службу у ЗСУ.

Детальну інформацію можна отримати у Косівському РВК за адресою: с. Старий Косів, вул. Шевченка, 2Д, тел. (03478) 2-14-33,(096)8616020.

Косівський РВК.
«Гуцульський край», №39, 25.09.2020 року

Share