Творча зустріч з талановитою Маріанною Гавриш

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбулася творча зустріч з талановитою українською співачкою Маріанною Гавриш.

Маріанна Гавриш народилася у Косові, у творчій родині українського композитора, автора понад тисячі музичних творів, популярних пісень, народного артиста України Остапа Гавриша.

Змалку проявляла себе творчо, з п’яти років навчалася у Косівській школі мистецтв — клас «хореографія», «фортепіано», пізніше навчалася у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, здобула дві вищі освіти за фахом «музичне мистецтво» та «менеджмент соціокультурної діяльності».

Дебют Маріанни Гавриш на великій сцені відбувся у 2000р. на Міжнародному фестивалі «Мелодія двох сердець» Віталія і Світлани Білоножків.

Подальша сценічна кар’єра стрімко пішла вгору, артистка була залучена до мюзиклу «Хвала Всевишньому», багато гастролює Україною, брала участь у фестивалях «Зелені свята на Гуцульщині», «Пісня Прикарпаття», неодноразово виступала на міжнародних гуцульських фестивалях.

Поряд з пісенною творчістю проявляє себе як менеджер соціокультурної діяльності: організатор Всеукраїнського фестивалю «Карпатські зорі», продюсер багатьох творчих програм і концертів свого батька — композитора Остапа Гавриша, ведуча показових виступів чемпіонату України з фігурного катання та ін.

Маріанна висловила свою громадянську позицію під час Революції Гідності, виступивши із піснею «Плине кача» в інтерпретації гуцульського мелосу. Неодноразово провадила волонтерську діяльність, давала багато благодійних концертів для наших військовослужбовців.

З 2015 року свої професійні навики артистка реалізує солісткою Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України.

Високу оцінку отримали фільм Маріанни «Ожинове літо», де було виконано шість пісень, та відеокліп «Кума» у співпраці з членкинею Національної спілки журналістів України, громадською діячкою Ольгою Гарасим’юк.

Модератором заходу була завідувачка відділу літератури з питань мистецтва Віра Хімейчук, яка у своєму вступному слові наголосила, що, мабуть, не дивним є те, що Маріанна обрала такий пісенний шлях для себе, адже народилася у сім’ї, де з особливою любов’ю ставляться до духовної культури України: до слова, музики, пісні.

Гості заходу мали чудову нагоду послухати та насолодитися чудовим виконням пісень артистки та фортепіанними творами її батька — композитора Остапа Гавриша.

Привітати Маріанну прийшло багато шанувальників її пісеннної творчості.

Зі словами вдячності за прекрасну творчість, щирі особисті якості Маріанни виступили: директор Івано-Франківської філармонії Василь Тимків, літературний критик, есеїст, голова ГО «Товариство письменників та журналістів» Євген Баран, заслужений журналіст України, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України Вікторія Плахта, громадська активістка та член Національної спілки журналістів України Ольга Гарасим’юк, поетеса, автор прозових творів Оксана Граб’юк, директор головного управління сім’ї, молоді та спорту ОДА Мирослав Карабін, директор Благодійної організації БФ «Чисті серцем»» Ірина Рабарська, громадська активістка Наталя Іванюк.

Слова вітання і подяку за виконання та популяризацію української пісні висповила директор книгозбірні Людмила Бабій.

Захід пройшов у надзвичайно теплій та родинній атмосфері.

Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка.

Share