Сім’я — найвища цінність держави

При церкві святого Василія Великого, що в м. Косові діє чотириденний молитовно-катехетичний табір. З десятої години ранку і до після обіду займаються в ньому близько 60 дітей.

Щодня на церковному подвір’ї’ гамірно. Хлопчикам і дівчаткам тут цікаво, весело, скучати, нікому не доводиться. Вихованці мають розпорядок дня та навіть правила табору. А вони є такими: не ображати один одного; бути ввічливим, слухняним і не вживати поганих слів; під час обіду (а там всі спільно обідають) поводити себе чемно і не залишати після себе сміття; не залишати свої речі без нагляду. Як на мене, такі настанови будуть не зайвими і нам, багатьом дорослим. Тому дуже доречно, що такі «ази» житейської науки пізнаються змалку.

Дарія Іванівна Микитка з Косова приводить у табір внука Юліана (правнука греко-католицького священника), Наталія Михайлівна Грек-Угляр зі Смодної приходить з внучкою Настею і теж радіє, що діти такі усміхнені , щасливі, їм цікаво в табірному середовищі з однолітками, меншими та старшими за віком. Вони, як одна сім’я — доглянута, вихована і, як колись казали, ґречна.

До речі, про сім’ю і перебування дітей у таборі дуже гарно сказав настоятель косівської церкви святого Василія Великого, отець-декан Роман Іванюлик: «Разом ми молимося, разом ми обідаємо і разом пізнаємо Бога. Маємо спільні науки про сім’ю, про людину на прикладі святої родини Пречистої Діви Марії та святого Обручника Йосифа, дитятка Ісуса.

Сьогодні у світі найбільше знівельовуються сімейні та родинні цінності. А якщо нема сім’ї, нема родини — нема майбутнього. Важно, щоб сім’я була маленькою церквою, а Церква — великою сім’єю».

— Молитовно-катехетичний табір щодня розпочинаємо з молитви, — розповідає його керівниця й аніматорка Марина Сікорська . — Цьогоріч вихованці табору «Веселі канікули з Богом – 2021» дізнаються багато цікавого про Йосифа Обручника — Покровителя Церкви Христової.

Марина Сікорська зі своїми помічниками організовує танці з рухами, проводить між командами квести, естафети, ігри християнського спрямування. Діти щодня пізнають чимало цікавого й нового, тому із задоволенням проводять час у молитовно-катехетичному таборі при москалівській церкві св. Василія Великого.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №34, 20.08.2021 р.

Share