Художній школі у Кутах — 10 років

1 лютого 2011 року розпочала свою діяльність художня школа у Кутах. У створенні першої і єдиної на Косівщині дитячої художньої школи вагомою була підтримка голови та депутатів районної ради, голови райдержадміністраціїта керівників її управлінь, органів місцевої влади.

Теперішні реалії й карантинні обмеження не дали змоги запросити всіх, хто був у витоків створення і допомагав навчальному закладові впродовж всіх років діяльності художньої школи у містечку над Черемошем.

Кутська дитяча художня школа — початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, що надає професійну художню освіту, готує фахове підґрунтя для занять художньою творчістю і вибору майбутньої професії.

У навчальному закладі діти опановують основи образотворчої грамоти, знайомляться з творами народних майстрів, вивчають і досліджують мистецьку й культурну спадщину нашого покутського краю, України і надбань світового мистецтва.

Одні вимальовували глечики, а інші ритували глиняні тарілочки, готуючи їх до першого випалу. Хтось хотів показати, як вправно малює на склі, а інші рученята сентиментально перебирали ниточки при тканні декоративних доріжок. Діти прагнули показати гостям, які завітали до школи, як багато вони вміють і люблять те, чим займаються. Викладачі та їхні вихованці намагалися показати багатогранність дитячих талантів і творчої фантазії.

Кутський селищний голова Дмитро Павлюк, керуючий апаратом виконавчого комітету селищної ради Ярослав Бринський, староста с. Тюдова Дмитро Колотило і представники органів виконавчої гілки влади, які в цей святковий день завітали до художньої школи, були вражені щирими дитячими очима і роботами юних митців.

Наші таланти зуміли приємно здивувати і заслуженого майстра народної творчості Володимира Ворончака. Свою дружню підтримку висловила і директор Кутської школи мистецтв Людмила Миронюк.

Згадували, як все було… Радо ділилася спогадами про ідею створення художньої школи у Кутах заступник директора Кутської ШМ Любов Чупринчук, яка на той час була директором школи мистецтв. Не приховували щирого здивування директор Кутського ліцею Світлана Андрусяк, директор Кутського ДНЗ «Покутянка» і всі гості, присутні на святі.

«Не знаю, яка була погода 1 лютого 2011 року, а у 10-річчя — справжня казковість зими і гарного настрою — забезпечена. Директор художньої школи Марія Михайлишин ділилась з присутніми переживаннями минулого, здобутками і мріями на майбутнє, великим бажанням малювати світ…» — сказала про захід журналістка і волонтерка Ольга Гарасим’юк.

Лунали теплі слова підтримки і щирі побажання, створюючи святковий настрій. Згадували, як то було. З чого починали. Чого досягли… Чого прагнемо… Чим пишаємося…

Дякували всім, хто допомагав, підтримував нас під час заснування художньої школи і впродовж всіх років діяльності закладу.

Відзначення 10-ї річниці діяльності художньої школи у Кутах пройшло у теплій і дружній атмосфері, на фоні дитячих малюнків, їх позитивної енергетики. Головне завдання — розвиток і виховання дітей і підлітків — у школі ведеться із врахуванням інтересів, нахилів і здібностей юних вихованців.

Та пріоритетним напрямом школи є відновлення кутської кераміки, ткацтва, малюнка на склі та інших традиційних видів мистецтва нашого краю. Цим займаємося у Кутській художній школі. І не випадково, а досліджуючи надбання найкращих майстрів кутської кераміки, ми обрали ім’я відомого кераміста Івана Брошкевича для присвоєння Кутській дитячій художній школі його імені.

І.Брошкевич походить із родини кераміків, учень Коломийської гончарної школи. У 1928 році його нагородили дипломом Львівської виставки народного мистецтва, а в 1933 році — срібною медаллю виставки народного мистецтва у Кутах.

До наших днів збереглися статуя Ісуса Христа на костелі у Кутах, печі з кахлями та керамічні вази Івана Брошкевича в приватних колекціях.

З нагоди 10-річного ювілею у видавництві «Писаний Камінь» за кошти районної ради видано буклет школи. Ми щиро вдячні колишньому голові районної ради Павлові Ванджураку, комісії районної ради з питань освіти, культури і духовності, яку очолював Т.Фенчук, Михайлові Павлюку і видавництву «Писаний камінь», а також усім, хто допомагав нашій художній школі.

Юні художники та їхні викладачі реалізовують завдання нашої школи, презентуючи Кути і Кутську громаду своїми творчими здобутками на міжнародному і всеукраїнському рівнях. Янголи-охоронці наших юних обдарувань підсилені талантами від Бога, добрими справами благодійників, доброчинців, підтримкою органів місцевої влади та батьків наших вихованців, запалюють нові зірочки на мистецькому небосхилі неньки України.

10 років — мало чи багато? З історичного погляду — небагато, а з погляду зробленого і досягнутого — чимало. В одній статті неможливо охопити і висвітлити всі наші напрацьований і згадати тих добродіїв, хто допомагав художній школі у Кутах. Далі — буде…

Марія Михайлишин,
директорка Кутської художньої школи ім. І.Брошкевича.

Share