Вегетаріанство: що таке і з чим їсти

Кожен з нас хоче виділитися і бути здоровим. Ми шукаємо щось нове і екзотичне те, що зацікавить і нас, і оточуючих. Що ж, найкращим варіантом, на мою думку, є вегетаріанство.

Так хто ж такі вегетаріанці? Вегетаріанці – люди, що не споживають їжу тваринного походження. Є декілька видів цієї дієти:

  • Веганство – найсуворіший тип цієї дієти. Такі люди як вегани не тільки не вживають тваринну їжу, але і не носять хутро, шкіру тощо; принципово не використовують косметику, що тестувалася на тваринах. І само собою, вегани проти зоопарків, цирків, полювань тощо.
  • Лакто-вегетаріанство. Люди, які слідують цій дієті, крім рослинної їжі ще й вживають молочні продукти і мед.
  • Ово-вегетаріанство. Це дієта, при якій не вживаються молочні продукти, але дозволяється їсти яйця.
  • Лакто-ово-вегетаріанство – найпоширеніший тип вегетаріанства, який вміщує в собі лакто і ово-вегетаріанства. Така дієта була визнана лікарями як корисна. Цей тип вегетаріанства вважають не тільки корисним, але ще й здатним побороти деякі хвороби або ж попередити їхню появу.

Що ж спонукає стати вегетаріанцями? Є декілька причин, чому люди вибирають цей спосіб життя.

Першою з них є те, що люди це роблять з етичних міркувань, тому що вважають неправильним вбивати тварин та споживати їх.

Деякі ж люди просто бояться захворіти хворобами, які передаються тваринами.

Ще одним фактором є бажання бути здоровим. Зустрічала інформацію, що серед вегетаріанців майже немає людей з ожирінням або хворобами серця.

І останньою причиною є просте бажання змінити своє життя, раціон, а також урізноманітнити його.

Але у всього є свої мінуси. Жити без м’яса авжеж корисно, але саме в м’ясі найбільше білків, які потрібні нашому організму і м’язам. Без білків ми просто будемо мати, як мінімум, нездоровий вигляд, а що вже казати про наші фізичні показники. Але для будь-якої проблеми є рішення. М’ясо можна замінити іншими продуктами, такими як: бобові, горіхи або ж соєве м’ясо в якому також міститься білок.

І ось, якщо ви все ж таки вирішили стати на сторону здоров’я, то для початку проконсультуйтеся з лікарем. Він допоможе створити певний раціон, або ж і навіть виявить, що вегетаріанська дієта вам протипоказана. Тому, краще не займатися самодіяльністю.

Якщо вже лікар дав дозвіл, то спробуйте самі ви і ваш шлунок прожити життя без м’яса. Для початку спробуйте відказатися хоча б від ковбаси, а тоді вже робіть висновки, потрібно вам це, чи ні, і чи зможете ви відмовитися від м’яса на все своє життя.

Діана РАДИШ,
косівчанка, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»

Вегетаріанство: що таке і з чим їсти

Share