У жителів Великого Рожина було велике свято

У середу, в свято Собора Івана Хретителя у найвіддаленішому гірському селі Косівщини Великому Рожині відбулося урочисте відкриття та освячення двох новозбудованих мостів.

Слово «урочисте» я не випадково застосував у преамбулі цієї статті, бо на таку радісну для горян подію прийшло дуже багато людей — місцевих і мешканців довколишніх сіл, представників влади, адже подія, справді — небуденна.

Участок Лужки-Рабинець, що у Великому Рожині — це особлива екзотика. Довкола — стрімкі гори, острі скали, вузькі й небезпечні дороги, де не можуть розминутися навіть два легковики. Потоки у місцевості Вишній-Середній — глибокі, води — прудкі.

Минулого літа стихія в одну мить зруйнувала обидва мостові переходи. А мости, як хтось з місцевих сказав у своєму виступі, основні споруди для села. І в цьому випадку — не лише одного. Адже дорога через Вишній-Середній веде і на Розтоки Косівського району, і до сусідньої Білоберізки, що належить Верховинщині, і сільських дітей до школи.

— Село наше складне і за географічним розташуванням, і за природним рельєфом, — розповідає ексдепутат районної ради кількох скликань (а від людей ще й почув, що це шанована й авторитетна у Великому Рожині людина — автор) Микола Данилюк. Тому взимку рейсовий автобус доїжджає тільки до школи, яка знаходиться в центрі села.

Тепер великорожинці у місцевості Вишній-Середній мають два залізобетонні з поручнями по обидва боки мости. Обидві інженерні споруди — міцні, надійні, зведені за кошти держави. У їхньому будівництві багато допомагали підрядникові місцеві люди. Працювали навіть вночі, бо хотіли якнайшвидше облаштувати безпечний проїзд своїми дорогами.

В урочистому відкритті двох новозбудованих мостів у с. Великому Рожині взяли участь голова райдержадміністрації Петро Іванишин і його заступник Назарій Бойчук, начальник відділу будівництва, житловокомунального господарства, містобудування та архітектури РДА Степан Яремин, головний спеціаліст відділу з питань мобілізаційної, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Віталій Кардащук, голова Кутської селищної ради ОТГ Дмитро Павлюк, колишній Великорожинський сільський голова Микола Том’юк, Великорожинський староста Іван Сащук і Розтоківський староста Василь Рубаняк.

Під час урочистостей, звичайно, лунало багато подячних слів на адресу голови райдержадміністрації Петра Іванишина та його заступника Назарія Бойчука, посадовців РДА Степана Яремина і Віталія Кардащука, депутата районної ради попередніх скликань, а тепер — депутата Кутської селищної ради Миколи Данилюка, керівника підрядної організації Воподимира Томаша, виконавчого директора Василя Бойчука та виконроба Ярослава Гуменюка, колишніх Великорожинського сільського голови Миколи Том’юка та депутатів Великорожинської сільради Віталія Самашка, Василя Чокинюка, Дмитра Павлюка, місцевих жителів Василя Крутчака та Петра Ватаманюка, кранівника Дмитра Федорчака і всіх, хто своєю працею долучився до будівництва мостів. Усім їм церковний хор побажав многая літа. Бо ці мости та впорядковані дороги сприятимуть розвитку туризму, тваринництва та загалом інфраструктури цього прекрасного краю. Бо чудова природа, чисте повітря, захоплюючі краєвиди — багатющий потенціал цього гірського села з його доброзичливими і працьовитими людьми.

Освятив ці важливі споруди отець Ігор Кіселейчук з Білоберізки. На нових мостах лунали ще й різдвяні колядки, бо великорожинці вважають, що і Всевишній допомагав у їхньому будівництві.

Ігор СУСАК. Фото автора.
«Гуцульський край», №4, 22.01.2021 року

Share